Sběr baterií

Sběr použitých baterií

V letošním roce 2014/2015 je naše škola ZŠ Litovel, Vítězná 1250 zapojena do projektu Recyklohraní. Součástí projektu je sběr použitých baterií, které jinak zůstávají v domácnostech, nebo končí

v popelnicích a v přírodě. Principem je sběr co největšího množství použitých baterií.

1) Které baterie jsou sbírány?

ANO:

 Všechny typy baterií používaných v domácnosti (ze svítilen, hraček, elektroniky, notebooků, dálkových ovladačů, hodin, budíků, zvonků, mp3 přehrávačů, mobilních telefonů apod.)

 Velikost: knoflíkové články, mikrotužkové a tužkové baterie, malé a velké monočlánky ploché baterie i 9V hranaté baterie a dobíjecí baterie lehčí než 1 kg

 Baterie se musí svými rozměry vejít do otvoru ve sběrném boxu 9 x 5 cm

NE:

 Rezavé, rozbité nebo tekoucí/lepkavé baterie

 Autobaterie a jiné baterie s tekutým elektrolytem

 Baterie nebo akumulátory z průmyslových podniků, kde např. pracují rodiče žáků/studentů (takové baterie nemají obvykle komerční nálepku, mohou z nich vyčnívat kontaktní drátky a podobně)

 Plně nabité baterie

 Baterie těžší než 1 kg

Použité baterie odevzdávejte každé úterý ráno do přírodopisné učebny na druhém stupni (červené patro).

Sběr byl zahájen v září 2014 a bude ukončen 30. května 2015, kdy dojde k vyhodnocení soutěže.

Na závěr budou vyhlášeni nejlepší sběrači.

Sběr organizuje paní učitelka Andrea Švecová s třídou 7. A.

plakát ve formátu pdf

Elearning iTrivio: