Úvod > Základní škola > Projekty > Vzděláváme se s O2 Chytrá škola

Vzděláváme se s O2 Chytrá škola

Moderní technologie pronikají do našeho života se stále větší razancí. Umožňují nám rychlý přístup k informacím, sdílení našich potřeb, ale i prožitků a nálad. Mnohdy si ani neuvědomujeme, jak zranitelní díky tomu jsme. Přejímáme nepravdivé informace, věříme neověřeným zprávám, sdílíme na sociálních sítích svoje soukromí, často velmi intimní.

Neohroženější skupinou jsou samozřejmě děti a mladiství. Bez životních zkušeností, důvěřiví, hledající sami sebe, toužící po vztazích a kamarádství. Jedním z důležitých, ne-li v dnešní době nejdůležitějších, úkolů školy je naučit je pohybovat se ve virtuálním světě bezpečně bez ztráty důvěry v lidi a svět kolem nich. Na pomoc si přibíráme organizace, které se cíleně problematikou bezpečí v on-line prostředí zabývají.

Jednou z nich je O2 Chytrá škola, což je projekt Nadace O2, který si klade za cíl naučit děti, rodiče a pedagogy, jak správně využívat technologie a být při tom v bezpečí.

Naší škole pomohl v tomto roce díky nemalé finanční podpoře uskutečnit řadu dotazníkových šetření, přednášek a programů zaměřených právě na výše zmíněnou problematiku. Pevně doufám, že se nám díky O2 CHŠ podaří zvýšit povědomí o možných rizicích, ale především být on-line v pohodě.

Miloslava Flášarová