Úvod > Základní škola > Ze života školy > Florbalisté ze ZŠ Vítězná v první desítce

Florbalisté ze ZŠ Vítězná v první desítce

Je dobojováno, letošní ročník florbalového ČEPS Cupu je ukončen. Ve sportovní hale Jedenáctka VS v Praze na Chodově se uskutečnilo 26. března 2024 národní finále. Pro hráče, kteří hrají florbal, to byl jistě zážitek, protože na této hale trénuje a hraje svá domácí utkání superligový tým FAT PIPE FLORBAL CHODOV (nejvyšší florbalová liga v ČR). Nebudu ale předbíhat a začneme od začátku. Naše cesta začala na nádraží na Července, kde jsme nasedli v brzkých ranních hodinách do rychlíku, zamávali rodičům a jeli směr Praha. Tam jsme přestoupili na metro a dojeli k hale, kde už čekalo společně s námi dalších 15 škol.

Týmy byly předem rozděleny do čtyř skupin na čtyři hřiště. Po slavnostním zahájení jsme odehráli svůj první zápas proti ZŠ Černošice, se kterou jsme remízovali 3:3. Následoval zápas se ZŠ a MŠ Bělský Les Ostrava, kde jsme prohrávali 2:0, ale kluci se nevzdali, otočili zápas ve svůj prospěch a zvítězili 4:3. Poslední zápas ve skupině jsme odehráli proti Sportovní ZŠ Litvínov. Po celou dobu byl opravdu vyrovnaný, ale nakonec více branek padlo za brankáře Litvínova a my zvítězili 8:6. Díky prvnímu místu v tabulce jsme postoupili do zápasů o 1. - 8.místo.

Po zápasech v tabulce přišla větší pauza, abychom se dozvěděli, kdo s kým bude hrát zápasy o umístění. Bohužel v zápase po přestávce přišla první prohra s budoucím vítězem celého turnaje ZŠ a MŠ Brno Horní 0:3, která kluky lehce demotivovala. Kvůli tomu jsme se opět utkali se Sportovní ZŠ Litvínov, zde se rozhodlo až v 7. sérii na nájezdy, soupeř zvítězil 3:4. I přes nějaké ty slzičky se naši kluci nevzdali a v posledním zápase o 7. -8. místo zabojovali a porazili ZŠ Uherský Brod.

Na vyhlášení turnaje dorazil ředitel celé akce společně s obráncem Chodova, který hráčům předal medaile a další ceny. S prázdnou neodjelo žádné družstvo. Každá škola si odvezla sportovní balíček společně s plyšovým maskotem turnaje. Věřím, že jsme v Praze ostudu neudělali, protože být 7. z 907 škol z celé republiky je opravdu krásné. Klukům bych tímto znovu chtěla poděkovat za skvělou reprezentaci školy, města i florbalového klubu FBC TATRAN LITOVEL.

Sestava: Bubla Matěj, Faltus Deniel, Grofek Filip, Kudláček Kryštof, Kudláček Vlastimil, Macháček Mikuláš, Sigmund Matěj, Spurný Tomáš a Svozil Stanislav

1.

ZŠ a MŠ Brno Horní