Dopis absolventům DPS Mládí k 60. výročí

23.05.2019 / 12:18

 

Milé členky a milí členové – absolventi Dětského pěveckého sboru Mládí Litovel,

možná je to k nevíře, ale v letošním školním roce uplyne již 60 let od jeho založení. Je mi velkou ctí, že jsem vedení sboru mohla převzít po Božence Halvové. Proto bych ráda pokračovala v tradici setkávání sboráků. Dovolte mi tedy, abych vás pozvala na sborácký sraz na koncertě k 60. výročí, který se uskuteční
v sobotu 12. října 2019. Zvu všechny, kteří mají chuť si zase zazpívat, scházet se na zkouškách a společně nacvičit koncertní program. Na koncertě by vystoupil Dětský pěvecký sbor Benjamínek, Dětský pěvecký sbor Mládí a Smíšený sbor absolventů DPS Mládí.

My absolventi bychom zazpívali naše oblíbené sborácké písně, které jsme zpívali s Boženkou. Pevně věřím, že nás bude z muzikantského nebe sledovat a držet nám palce.

Předprázdninové zkoušky se uskuteční v pátek 21. a 28.6. od 18 do 20 hod. (tzv. opakovací zkoušky) v rámci zkoušek SPS Senzakord v Koncertním sále Městského klubu v Litovli. Zkoušky povedu společně s Hankou Kaštanovou, sbormistryní Senzakordu, jehož většina členů jsou absolventy Mládí.

Po prázdninách by zkoušky proběhly opět v pátky: 27.9., 4.10. a generálka 11.10. v čase 18 – 19.30 hod. v budově ZŠ Litovel, Vítězná 1250, v hudebně v červeném patře na 2. stupni. 
Mezitím dám všem zájemcům k dispozici notové podklady a nahrávky hlasů.

Prosím, dejte mi vědět, jestli s Vámi můžeme počítat na nácvik. Třeba alespoň na některé zkoušky. Děkuji!
Tento dopis byl rozeslán na e-mailové adresy členů z minulých srazů, ale některé adresy již nejsou aktuální, proto vás oslovuji i touto cestou.
Budu velmi ráda, i když přijdete až na koncert a tím nás podpoříte. Všichni přátelé sborového zpěvu jsou srdečně zváni!

Těším se na shledanou a na zpívanou

Iveta Navrátilová
sbormistryně DPS Mládí
navratilova.iveta@email.cz

Pokračujte na: