Nové informace o sběru papíruVe dnech 29. 6. – 30. 9. 2020 proběhne rekonstrukce mostní lávky k ZŠ Vítězná z ulice Kollárova.Předávání vysvědčení se uskuteční v pátek 26. 6. 2020Organizace konzultací žáků 2. stupně od 8. 6. 2020V Dokumentech naleznete aktualizaci materiálu MŠMT Ochrana zdraví a provoz ZŠ v období do konce šk. r. 2019/20Důležité informace k výuce žáků II. stupně od 8. 6. 2020Organizace výuky žáků 1. stupně od 1. 6. 2020Hledáme pro školní rok 2020/21 učitele Anglického jazyka.Organizace výuky žáků 1. stupně od 25. 5. 2020Zde naleznete Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění

Změny na škole

V letošním roce uplynulo 10 let od doby, co se ZŠ Vítězná přestěhovala do nové budovy. Rozhodli jsme se toto výročí pojmout netradičně. Nabídneme rodičům a žákům novinky, abychom vstoupili do dalšího desetiletí s novou vizí. Některé změny jsme realizovali hned, další plánujeme. V září jsme založili žákovský parlament, se zastoupením žáků od 5. až do 9. ročníku. Na pravidelných schůzkách s vedením školy budou společně řešit problémy ve škole. Každý učitel si vyhradil čas na pravidelné týdenní konzultace s rodiči. Aby se zlepšil vztah třídního učitele a žáků, zavedli jsme pravidelné třídnické hodiny. Plánujeme také upravit systém výběrových tříd. V rámci nabízených volitelných předmětů si budou všichni žáci na II. stupni vybírat takové předměty, které rozvinou jejich talent – např. sportovní, umělecký, jazykový, přírodovědný, práce na PC, apod. Dále uvažujeme zakoupit do každé třídy počítač a tím zavést elektronickou třídní knihu a žákovskou knížku - tím by i rodiče získali lepší a okamžitý přehled o průběhu vyučování. Ve spolupráci se školním psychologem zavádíme pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami (děti s poruchou čtení, psaní, hyperaktivita) aplikaci programu neuropsychologického cvičení. Jde o nenáročné každodenní cvičení, které přispívá ke zlepšení stavu v oblasti reflexů, rovnováhy, koordinace a školního prospěchu. Pro zlepšení spolupráce vedení školy a pedagogických pracovníků jsme zavedli hodnotící pohovory jednotlivých učitelů a ředitelky školy vždy na konci školního roku. Každoročně žákům prvních ročníků nabízíme dva volitelné předměty (neplacené). Letos to jsou kreativní výchova a sportovní hry. Také školní jídelna přichystala změny. Ze dvou jídel si letos mohou žáci vybírat již 3 x týdně, časem plánujeme rozšířit tento výběr na každý den. V rámci zdravé výživy mají žáci k dispozici i neslazený nápoj.
Myslím, že výročí 10 let založení školy oslavíme důstojně a žáci i rodiče budou spokojeni. Nové motto naší školy totiž zní: „Chceme dokázat, aby ZŠ Vítězná byla opravdu vítězná.“

Mgr. Zuzana Absolonová
ředitelka