Nové informace o sběru papíruVe dnech 29. 6. – 30. 9. 2020 proběhne rekonstrukce mostní lávky k ZŠ Vítězná z ulice Kollárova.Předávání vysvědčení se uskuteční v pátek 26. 6. 2020Organizace konzultací žáků 2. stupně od 8. 6. 2020V Dokumentech naleznete aktualizaci materiálu MŠMT Ochrana zdraví a provoz ZŠ v období do konce šk. r. 2019/20Důležité informace k výuce žáků II. stupně od 8. 6. 2020Organizace výuky žáků 1. stupně od 1. 6. 2020Hledáme pro školní rok 2020/21 učitele Anglického jazyka.Organizace výuky žáků 1. stupně od 25. 5. 2020Zde naleznete Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění

Všechno v mém životě souvisí

Naše ZŠ se zapojila do Projektu Olomouckého kraje

„Všechno v mém životě souvisí“.

Období realizace Projektu je od 09/2014-07/2015.

Cílem Projektu je založit na školách minipodniky, ve kterých by pracovali žáci společně s učiteli a odbornými poradci z praxe. Zároveň, aby se žáci orientovali na region a znali firmy a možnosti regionu.

Naše skupina si vybrala téma :  Chemie v životě člověka se zaměřením na zpracování mléka a mléčných výrobků.

2 skupiny žáků se schází v pondělí a ve středu v chemické laboratoři a zkoumají vlastnosti mléka, druhy mléka, pH, množství tuku, připravovali kasein- bílkovinu z mléka.

Ve školní kuchyňce jsme zkoušeli připravovat sýr a stloukat máslo. Přitom jsme si uvědomovali zásady filtrace,dekantace,odstřeďování. Tato práce nás čeká ještě jednou pod vedením odborného poradce.

Doplňkem k této práci jsou exkurse.

Začátkem měsíce října  jsme navštívili farmu Nové Dvory, kde jsme viděli zpracování mléka na smetanu,jogurty,druhy sýra apod. Ve farmě jsme také viděli dobytek,ošetřování dobytka,mechanizaci farmy. Všem se nám zde moc líbilo a odnesli jsme si zajímavé informace.Chtěli bychom poděkovat p.MVDr. Šárce Osičkové,která se nám velmi věnovala.

V nejbližší době chceme navštívit firmu Grand Moravia ve Třech Dvorech.

Zapsala Mgr. V.Grossmannová