Od 1. 3. 2021 opět zajišťujeme pomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnáníOmezení provozu školní jídelny od 1. 3. 2021Od 25. 2. 2021 Ministerstvo zdravotnictví stanovilo konkrétní vlastnosti respirátorů aj. pro pohyb žáků a osob ve školeZápis dětí do 1. třídy pro školní rok 2021/2022 proběhne 16. - 17. 4. 2021Organizace třídních schůzekPřihlášky na střední školyPomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnání od 4. 1. 2021Organizace výuky a školní družiny od 4. 1. 2021Informace o volných dnech stanovených MŠMTOrganizace výuky ve škole od 30. 11. 2020

Všechno v mém životě souvisí

Naše ZŠ se zapojila do Projektu Olomouckého kraje

„Všechno v mém životě souvisí“.

Období realizace Projektu je od 09/2014-07/2015.

Cílem Projektu je založit na školách minipodniky, ve kterých by pracovali žáci společně s učiteli a odbornými poradci z praxe. Zároveň, aby se žáci orientovali na region a znali firmy a možnosti regionu.

Naše skupina si vybrala téma :  Chemie v životě člověka se zaměřením na zpracování mléka a mléčných výrobků.

2 skupiny žáků se schází v pondělí a ve středu v chemické laboratoři a zkoumají vlastnosti mléka, druhy mléka, pH, množství tuku, připravovali kasein- bílkovinu z mléka.

Ve školní kuchyňce jsme zkoušeli připravovat sýr a stloukat máslo. Přitom jsme si uvědomovali zásady filtrace,dekantace,odstřeďování. Tato práce nás čeká ještě jednou pod vedením odborného poradce.

Doplňkem k této práci jsou exkurse.

Začátkem měsíce října  jsme navštívili farmu Nové Dvory, kde jsme viděli zpracování mléka na smetanu,jogurty,druhy sýra apod. Ve farmě jsme také viděli dobytek,ošetřování dobytka,mechanizaci farmy. Všem se nám zde moc líbilo a odnesli jsme si zajímavé informace.Chtěli bychom poděkovat p.MVDr. Šárce Osičkové,která se nám velmi věnovala.

V nejbližší době chceme navštívit firmu Grand Moravia ve Třech Dvorech.

Zapsala Mgr. V.Grossmannová