Sběr použitých baterií

V letošním roce 2019/2020 je naše škola ZŠ Litovel, Vítězná 1250 zapojena do projektu Recyklohraní. Součástí projektu je sběr použitých baterií, které jinak zůstávají v domácnostech, nebo končí v popelnicích a v přírodě. Principem je sběr co největšího množství použitých baterií.

Které baterie jsou sbírány?

ANO:

• Všechny typy baterií používaných v domácnosti (ze svítilen, hraček, elektroniky, notebooků, dálkových ovladačů, hodin, budíků, zvonků, mp3 přehrávačů, mobilních telefonů apod.)
  • Velikost: knoflíkové články, mikrotužkové a tužkové baterie, malé a velké monočlánky ploché baterie i 9V hranaté baterie a dobíjecí baterie lehčí než 1 kg
  • Baterie se musí svými rozměry vejít do otvoru ve sběrném boxu 9 x 5 cm

NE:

• Rezavé, rozbité nebo tekoucí/lepkavé baterie
  • Autobaterie a jiné baterie s tekutým elektrolytem
  • Baterie nebo akumulátory z průmyslových podniků, kde např. pracují rodiče žáků/studentů (takové baterie nemají obvykle komerční nálepku, mohou z nich vyčnívat kontaktní drátky a podobně)
  • Plně nabité baterie
  • Baterie těžší než 1 kg

Použité baterie odevzdávejte každé pondělí v 9:00 hod. do přírodopisné učebny na druhém stupni (červené patro).

Sběr byl zahájen v září 2019 a bude ukončen 30. května 2020, kdy dojde k vyhodnocení soutěže.

Na závěr bude vyhlášena nejlepší sběračská třída, která získá sladký dort.

Sběr organizuje paní učitelka Andrea Švecová.