Sběr použitých baterií

2020-2021

V letošním roce 2020/2021 je naše škola ZŠ Litovel, Vítězná 1250 zapojena do projektu Recyklohraní. Součástí projektu je sběr použitých baterií, které jinak zůstávají v domácnostech, nebo končí v popelnicích a v přírodě. Principem je sběr co největšího množství použitých baterií.

Které baterie jsou sbírány?

ANO:

Všechny typy baterií používaných v domácnosti (ze svítilen, hraček, elektroniky, notebooků, dálkových ovladačů, hodin, budíků, zvonků, mp3 přehrávačů, mobilních telefonů apod.)

Velikost: knoflíkové články, mikrotužkové a tužkové baterie, malé a velké monočlánky ploché baterie i 9V hranaté baterie a dobíjecí baterie lehčí než 1 kg

Baterie se musí svými rozměry vejít do otvoru ve sběrném boxu 9 x 5 cm

NE:

Rezavé, rozbité nebo tekoucí/lepkavé baterie

Autobaterie a jiné baterie s tekutým elektrolytem

Baterie nebo akumulátory z průmyslových podniků, kde např. pracují rodiče žáků/studentů (takové baterie nemají obvykle komerční nálepku, mohou z nich vyčnívat kontaktní drátky a podobně)

Plně nabité baterie

Baterie těžší než 1 kg

Použité a zvážené baterie odevzdávejte každé pondělí v 10:00 hod. do přírodopisné učebny na druhém stupni (červené patro).

Sběr byl zahájen v září 2020 a bude ukončen 30. května 2021, kdy dojde k vyhodnocení soutěže.

Na závěr bude vyhlášena nejlepší sběračská třída, která získá sladký dort.

Sběr organizuje paní učitelka Andrea Švecová.