Zpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvod

5. místo v celostátní soutěži Neuron 2015

12.06.2015 / 15:48

Klub malých debrujárů má na naší škole pod vedením RNDr. Miroslavy Černé dlouhou tradici. Vloni vznikl pro žáky 5. ročníků nový klub. Tento klub žáci nazvali INFYMA, protože společně bádali nad nejrůznějšími otázkami a problémy z oblasti Informatiky, Fyziky a Matematiky.

V tomto školním roce  ve své činnosti pokračovali. Protože v 6. ročníku začíná nový výukový předmět Fyzika, zaměřili se především na bádání fyzikálních problémů. Prováděli neskutečný počet pokusů, a to na základě myšleny „Fyzika jevy pozoruje, popisuje a nakonec vysvětluje“. Od druhého pololetí se zapojili do mezinárodní soutěže „Neuron 2015“, kterou vyhlásila Asociace malých debrujárů nejen pro své kluby, ale pro všechny školní kolektivy. Během 4 korespondenčních kol zpracovali mnoho úkolů z oblasti Kreativity‚ Teorie , Výzkumu a Projektu. Pravidelně za svá řešení získávali velmi kladná hodnocení. Jejich řešení  2. kola je dokonce na internetu vystaveno jako ukázkové řešení za tým České republiky.

http://www.poharvedy.cz/local/staticpage/view.php?page=samplesolutions2015

Z možných 400 bodů získali celkem 388 bodů. Umístili se tak na 5. místě v kategorii 2. stupeň ZŠ.

http://www.poharvedy.cz/local/staticpage/view.php?page=baseparteval-cz

 

Naše debrujáry za takový výsledek musíme pochválit. Jsou žáci 6. třídy a soutěžili v kategorii žáků 6. – 9. ročníků. Celkem se do soutěže přihlásilo  přes 100 družstev. Z takového množství řešitelů je to vynikající umístění.

Složení družstva:
Adam Krejčí, Jakub Kolář, Jan Kučka, Jakub Zatloukal, Lukáš Plíšek, Tomáš Němeček

Předchozí články s řešením jednotlivých kol:

1.kolo

2.kolo

3.a 4. kolo

 

RNDr. Miroslava Černá
vedoucí klubu

400 02 03 04 05 06 07 08 09 012 130 160 300
Pokračujte na:
Školní jídelna Sportovní hala Plavecký bazén Školní družina
Škola Online

Pro školy