Plánované termíny sběru papíru ve šk. r. 2021/22MŠMT vydává informace k provozu škol od 13. 9. 2021Platný školní řád pro rok 2021/22Informace o zahájení školního roku 2021-2022, manuál MŠMT k zahájení provozu a testováníPropojili jsme nový stravovací systém VIS se Školou OnLineZákladní potřeby pro budoucí prvňáčky a informace o zahájení nového školního roku 2021-2022Nabídka prázdninových sportovních a kreativních aktivitOd 1. 9. 2021 hledáme kvalifikované pracovníkyJsme zapojeni do projektu Šablony 2017-2019, 2019-2021

BESEDA SE ZÁSTUPCI STŘEDNÍCH ŠKOL

07.10.2019 / 14:01

Jako každým rokem také letos (3.října) proběhlo setkání žáků 9. tříd a jejich rodičů se zástupci středních škol. Pozvání výchovné poradkyně přijali zástupci 14 škol z blízkého i vzdálenějšího okolí (Litovel, Uničov, Olomouc, Mohelnice, Šumperk, Zábřeh). Byly to školy, které si naši žáci nejčastěji vybírají pro své další vzdělávání. Zastoupeny byly gymnázium, odborné školy – obchodní akademie, střední zdravotní škola, zemědělská škola, škola polytechnická, služeb a obchodu i několik průmyslových škol – strojní, elektrotechnická, automobilová, ale také dvě odborná učiliště. Všichni přítomní se v krátkých prezentacích seznámili se základní filozofií škol, se studijním programem a se vším podstatným, co jednotlivé školy nabízejí. Rodiče a žáci se následně mohli zeptat na to, co je zajímá. Jednalo se o první akci související s volbou povolání. Na tuto besedu přímo naváže návštěva akce Burza práce a vzdělání v úterý 22.10. V měsíci listopadu pak proběhne prezentační výstavy Scholaris.

PhDr. Miroslava Vagnerová, výchovná poradkyně