Zpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvod
Hlavní nabídka:

Prohlášení o přístupnosti


Aktuálně:

Zápis k povinné školní docházce do 1. třídy a přípravné třídy proběhne od 1. 4. do 16. 4. 2021.Možnost konzultací se školní psycholožkouOd 1. 3. 2021 opět zajišťujeme pomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnáníOmezení provozu školní jídelny od 1. 3. 2021Od 25. 2. 2021 Ministerstvo zdravotnictví stanovilo konkrétní vlastnosti respirátorů aj. pro pohyb žáků a osob ve školeOrganizace třídních schůzekPřihlášky na střední školyPomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnání od 4. 1. 2021Organizace výuky a školní družiny od 4. 1. 2021Informace o volných dnech stanovených MŠMT

Deset důvodů, proč jsme rádi na světě

16.03.2021 / 14:28

 

Deset důvodů, proč jsme rádi na světě

Poslední dobou slýcháme hodně negativních zpráv. Přibývá psychických problémů, lidé mnohdy cítí beznaděj. Proto když jsem si četla slohové práce svých osmáků, nedalo mi to, abych některé neuveřejnila. Existuje mnoho důvodů, proč se radovat!

Mgr. Eva Zemánková

 

Já jsem rád na světě, protože mám rodinu, která mě podrží a pomůže mi, když je mi pod psa.

Samozřejmě mám rád jídlo, protože když je dobré jídlo, je i dobrá nálada.

Taky rád chodím na procházky do lesa, protože mám rád přírodu.

Miluju zpěv ptáků, když mě ráno na jaře a v létě tahá z postele a večer uspává.

Musím sem napsat i počítač, protože mě baví zkoumat, jak co v počítači funguje.

Také mě baví umění, ale ne vždy na něj mám chuť. Občas se mi do malování prostě nechce.

Hrozně rád poznávám nová místa, a proto rád jezdím na výlety.

Ze sportů mě nejvíce naplňuje ježdění na kole a to z jednoho prostého důvodu. Například hrajete

tenis, je to monotónní činnost. Prostě pořád pinkáte do míče pořád na stejném místě, ale když jedete na kole, tak si můžete užívat okolní krajiny. Každá jízda je jedinečná, proto mám rád jízdu na kole.

Taky mi udělá radost, když se učím na nějakou prověrku a dopadne dobře. Dostanu dobrou známku, a tak mě to prostě uspokojí, že jsem odvedl dobrou práci.

Mám rád pozorování oblohy, třeba když na nebi pluje mrak a mění tvar, takže vždy připomíná něco jiného, nebo když na noční obloze spadne perseid.

To je deset věcí, které mi zpříjemňují život.

Matěj Bartoš

 

1)Jsem ráda na světě kvůli rodině, asi je mám moc ráda na to, abych se vypařila. Doma, u své rodiny, mám všechno, co potřebuji. Je s nimi sranda, i když jsem na ně někdy naštvaná. Jsem si tak nějak jistá, že tady pro mě vždycky budou, proto je asi píšu jako první a nejhlavnější důvod.

2)  Knížky. Je to něco, co mě hodně baví a můžu se vcítit do jakékoli postavy, která mi je aspoň trochu podobná, tím pádem můžu být v jakémkoli příběhu, ve kterém chci. Spousta knížek mě donutila se zamyslet, takže to je asi druhý důvod. (A pomáhá mi to s češtinou).

3) Třetí důvod bude nejspíš hudba. Prostě mě uklidňuje.

4) Kreslení. Můžu si kreslit vše, co chci, a nikdo na mě za to není naštvaný. Mně to osobně docela dost pomáhalo, když jsem byla smutná.

5) Školu mám taky moc ráda, ale někdy je toho moc.

6) S kamarádkami je sranda taky. Můžu se s nimi bavit o věcech, co by zase moje rodina nemusela chápat. Některým z nich můžu říct své tajemství a vím, že ho neprozradí. Je to taková druhá jistota, hned po rodině samozřejmě.

7) Já miluji vůni všelijakých svíček. A celkově ohně.

8) Ráda sleduji změny. Například v okolí, na lidech, na sobě.

9) Ráda si dávám nějaké cíle. Cítím se potom silná a k něčemu dobrá.

10) Kolotoče. Poznávám nové lidi. Díky tomu cestuji. A i když je to dřina, tak za to aspoň dostanu peníze.

Silvie Dubská

 

1) Jsem ráda na světě už z toho důvodu, že jsem se mohla narodit mé mámě a tátovi a že jsou mými rodiči zrovna oni a já je mohu milovat. A že jsme všichni zdraví.

2) Jsem ráda, že mám také bezva dva velké bratry a domov, ve kterém je mi dobře. U mámy i u táty.

3) Jsem tady ráda kvůli svým kamarádům, se kterými trávím volný čas a zažiju plno bezva zážitků.

4) Na světě jsem ráda, protože mám super domácí mazlíčky – psa Salinku a křečka Ailu a mohu se  s nimi kdykoli pomazlit, pohrát a navíc jim mohu říct cokoli a vždy mě tiše vyslechnou.

5) Na světě je krásně i v přírodě, kde mohu vidět nádherné lesy, louky, kytičky, sluníčko, mraky ...a všechnu tu krásu kolem sebe.

6) Ráda jsem na světě i proto, že jsou letní prázdniny a tábory, které si pořádně s kamarádkami každý rok užívám.

7) Ráda jsem na světě a mohu poznávat a prožívat různé pocity jako láska, radost, smutek, soucit, pochopení i vztek.

8) Také mám ráda, když si mohu vychutnat dobré jídlo, nejraději těstoviny, ale i sladkosti a ovoce.

9) Ráda jsem na světě i kvůli mému koníčku – tanci, který miluji a těším se, až zase budu moci trénovat s taneční skupinou.

10) Také mám na světě ráda obchody, kde mohu nakupovat módní oblečení a líčení. To mě baví se oblékat a líčit v různých stylech.

11)  A jsem ráda na světě i sama pro sebe, že mohu jít za svými sny, cíli a něco dokázat a doufám, že se mi to vše v životě povede a splní.

Veronika Kohoutová

 

     1) mám tu kamarády, kteří tu pro mě jsou a pomáhají mi, podporují ve všem a nejsou falešní

     2) mám rodiče, kteří mě ve všem pochopí a vždy mi skoro vše povolí

     3) mám celou rodinu zdravou a šťastnou

     4) 7 let jsem dělala akvabely a dostala jsem se dál, než jsem si myslela, že se dostanu, s kamarádkou také jezdím na kolečkových bruslích

     5) jsem zdravá a nemám žádné vážné nemoci, jen jsem si prošla hodně hnusnými nemocemi, ale i tak se vše vyléčilo

     6) mám sourozence, kteří jsou na mě hodní, a moje nejstarší sestra mi pomáhá, co nejvíc to jde

     7) můžu se také podívat do měst/zemí, kde jsem nikdy nebyla

     8) jsem sama na sebe někdy pyšná, protože někdy zvládnu věci, které nejsou moc příjemné nebo lehké zvládnout

     9) také jsem měla krásné dětství, a hodně věcí si pamatuji

     10) žiju tu pro kamarády a rodinu a jsem za ně všechny ráda, že jsem se narodila zrovna u těchhle rodičů

     11) taky jsem jezdívala každý rok na tábory a tam jsem si našla také nové kamarády, a vždy jsem si to tam užila

Nina Šimúnková

 

 

1.            Jedním z důvodů, proč jsem ráda na světě, je určitě moje rodina, se kterou velmi ráda trávím čas. Moje máma a táta jsou pro mě velkým vzorem, a proto jim ráda naslouchám. Vždy na chvilky strávené s nimi ráda vzpomínám.

2.            Od malička mám ráda sport a pohyb. V poslední době jsem si zamilovala workout cvičení. Sport je věc, na kterou se vždy těším a dokáže mi zlepšit den. Když se soustředím na pohyb, soustředím se jen na něj, a tak je to pro mě i skvělé odreagování.

3.            Asi před dvěma roky mě pohltil zdravý životní styl. Kvalitní spánek, pohyb, dostatek vody, zdravá strava, …, o to se snažím každý den.

4.            I když potřebuji svůj klid a kamarádi mě občas štvou, jsou jedním z důvodů, proč jsem šťastná. Jsou to lidé, se kterými se nikdy nenudím a zažiju s nimi spoustu zážitků.

5.            Móda, design, vizáž, to je můj velký koníček. Neexistuje snad chvíle, kdy bych nešla ráda nakupovat, nebo se ráda neupravila. Miluji ten výběr, tolik možností a krásných věcí. Jen při pomyšlení na tyto věci mám úsměv na tváři.

6.            Věc, kterou musím ráno udělat, je pustit si hudbu. Navodí mi to dobrou náladu. Hudba ve mně probouzí pocity, vzpomínky a představy, proto když poslouchám hudbu, připadám si jako v jiném světě.

7.            Jsem člověk, kterého baví dávat si vysoké cíle a jít si za nimi. To, že mám nějaký sen nebo cíl a vidím, že se mi plní, mi dodává pocit sebevědomí a radosti, protože vidím, že to jde a mohu to dokázat.

8.            Ráda kreslím. Jsou to pro mě chvíle odreagování, kdy přenáším své myšlenky na papír. Při kreslení nechávám své fantazii naprostou volnost.

9.            Na dovolenou u moře a na Vánoce se těším vždy celý rok. Jsou to období, jejichž atmosféra mě naplňuje radostí a láskou. V tu dobu si užívám každou chvíli.

10.          Už od malička mám velmi blízký vztah k zvířatům, zejména k psům. Když si s nimi hraji, nebo se s nimi mazlím, všechny negativní emoce ze mě najednou opadnou a já cítím jen lásku k nim.

Štefánková Tereza

Pokračujte na:
Školní jídelna Sportovní hala Plavecký bazén Školní družina
Škola Online

Pro školy