Zpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvodZpět na úvod

Děti dětem - Evropský den jazyků na ZŠ Vítězná

30.09.2014 / 13:37

Děti dětem

Evropský den jazyků na ZŠ Litovel, Vítězná

 

Začátek každého školního roku je již tradičně spojen s Evropským dnem jazyků, který připadá na 26. září. „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“ platí v dnešní době víc než kdykoliv předtím. Svět se zmenšuje, propojuje a prolíná a vzájemné dorozumění je zárukou míru a dobrých vztahů mezi lidmi nejen jednoho národa, ale všech zemí.

My jsme se letos ve škole pokusili propojit obojí – vzájemnou komunikaci (mezi žáky druhého a prvního stupně) s učením se cizím jazykům. A povedlo se. Na druhém stupni vyučujeme kromě angličtiny také ruštinu, němčinu a španělštinu. Všechny jazykové skupiny tedy dostaly za úkol připravit si program ve zvoleném jazyce vhodný pro mladší spolužáky z prvního stupně. Každá skupina se zadaného úkolu zhostila po svém. Někteří nacvičili písničku, jiní vytvořili sadu her, některé skupiny si připravily prezentace o cizích zemích, vznikly kvízy, omalovánky, pracovní listy a spousta dalších věcí. A v pátek 26. 9. ti „velcí“ zaklepali na dveře tříd těch „menších“, aby se s nimi podělili o to, co už umí, možná je něčemu naučili nebo si s nimi jen tak hráli. Ten společně strávený čas rozhodně nebyl ztracený. Jiskřičky v očích všech – těch „malých“ i těch o něco starších to prozradily.

A o něco moudřejší jsme i my, dospělí. Že totiž domluvit se lze vždycky.

M. Flášarová

 

 Fotky jsou uložené na:  
http://zsvitezna.rajce.idnes.cz/26.9.2014_-_EVROPSKY_DEN_JAZYKU/

 

14 41 51 124 (2) 131 146 173 189 200 231 240
Pokračujte na:
Školní jídelna Sportovní hala Plavecký bazén Školní družina
Škola Online

Pro školy