Naše škola hledá vyučující AJ pro I. i pro II. stupeň (celý úvazek) na dočasný zástup v distanční a prezenční výuce (rotace) od 10. 5. do 19. 5. 2021.Oznámení o přijetí k základnímu vzdělávání 2021-22Zápis k povinné školní docházce do 1. třídy a přípravné třídy proběhne od 1. 4. do 16. 4. 2021.Možnost konzultací se školní psycholožkouOd 1. 3. 2021 opět zajišťujeme pomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnáníOmezení provozu školní jídelny od 1. 3. 2021Od 25. 2. 2021 Ministerstvo zdravotnictví stanovilo konkrétní vlastnosti respirátorů aj. pro pohyb žáků a osob ve školeOrganizace třídních schůzekPřihlášky na střední školyPomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnání od 4. 1. 2021

Exkurze třídy 9. C – Lékaři bez hranic – Brno – 2. 5. 2017

06.06.2017 / 12:30

Exkurze třídy 9. C – Lékaři bez hranic – Brno – 2. 5. 2017

Organizace Lékaři bez hranic ( www.lekari-bez-hranic.cz ) je jednou z největších humanitárních organizací na světe, byla založena před více než 45 lety skupinou francouzských lékařů a novinářů z přesvědčení, že na lékařskou péči má právo každý člověk bez ohledu na pohlaví, rasu, náboženství, přesvědčení nebo politickou příslušnost. Je organizací nestrannou a nezávislou.

Lékaři bez hranic pomáhají ve více než šedesáti zemích světa postižených válkami, epidemiemi nebo přírodními katastrofami, ale také všude tam, kde je absence jakékoliv zdravotnické pomoci. V roce 1999 za svou činnost získali Nobelovu cenu míru. V současné době pracuje na misích po celém světě 21 českých lékařů.

Na jejich brněnské prezentaci měly děti možnost prohlédnout si polní nemocnici a uprchlický tábor, vyzkoušet si první pomoc – masáž srdce, ochutnat výživu pro děti ohrožené podvýživou, zkusit jaké to je nést na hlavě desetilitrový barel s vodou a spoustu dalších věcí, které nás v našem civilizovaném světě míjejí.

Je dobré si uvědomit, že ne pro nějakou zanedbatelnou část světa, ale pro většinu populace na Zemi, není samozřejmostí dům z cihel, tekoucí voda, teplo, zdravotní péče, léky, dokonce ani jídlo. Že 65 milionů lidí je v dnešní době na útěku před válkami a chudobou. Že žijeme ve světě obrovských rozdílů. A každý, kdo může pomoci, by pomoci měl. Je to věc svobodné vůle, ale také svědomí. Nebuďme lhostejní.

Proto jsme se žáky 9. C tuto výstavu navštívili.

Miloslava Flášarová