Naše škola hledá vyučující AJ pro I. i pro II. stupeň (celý úvazek) na dočasný zástup v distanční a prezenční výuce (rotace) od 10. 5. do 19. 5. 2021.Oznámení o přijetí k základnímu vzdělávání 2021-22Zápis k povinné školní docházce do 1. třídy a přípravné třídy proběhne od 1. 4. do 16. 4. 2021.Možnost konzultací se školní psycholožkouOd 1. 3. 2021 opět zajišťujeme pomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnáníOmezení provozu školní jídelny od 1. 3. 2021Od 25. 2. 2021 Ministerstvo zdravotnictví stanovilo konkrétní vlastnosti respirátorů aj. pro pohyb žáků a osob ve školeOrganizace třídních schůzekPřihlášky na střední školyPomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnání od 4. 1. 2021

Informační kampaň k programu o kyberšikaně: NEBOJ SE PROMLUVIT

15.04.2016 / 14:41

Informační kampaň k programu o kyberšikaně: NEBOJ SE PROMLUVIT

V týdnu od 4. 4. do 8. 4. proběhla na druhém stupni naší školy informační kampaň k problematice kyberšikany. Kampani předcházel prožitkový program na toto závažné téma realizovaný ve třídě 9. B. Její žáci se aktivně zapojili do řešení problému mladé dívky, která se stala obětí internetové šikany a možná jim i ukázal cestu, jak se s podobným problémem vypořádat.

Aby se program dotkl co největšího počtu dětí, pět odvážných dívek z této třídy (Silvie Květoňová, Lucie Eliášová, Nikol Lejková, Kristýna Greplová a Nikola Hubáčková) se stalo nositelkami a šiřitelkami jeho výstupů mezi ostatní žáky druhého stupně. Oblečené do triček s logem kampaně „Neboj se promluvit“ ve výše uvedeném týdnu navštívily postupně hodiny občanské výchovy nebo výchovy ke zdraví, kde prezentovaly nejen to, co zažily během prožitkového programu, ale především internetové stránky www.nebojsepromluvit.cz, které nabízejí podporu a pomoc v případě, že se nám na internetu děje něco, s čím nemůžeme a nechceme souhlasit. Děti si navíc z  akce odnesly domů frisbee s logem kampaně Neboj se promluvit. Tak mohou mít pomoc doslova stále při ruce.

Nebojme se tedy mluvit s někým, komu důvěřujeme o věcech, které nás trápí. Ten, kdo nás má opravdu rád, nám pomoc nebo radu neodmítne.

Dívkám patří obdiv a velký dík za to, že se do nelehkého úkolu pustily, i když jim už v pátek docházely síly, přesto svoji roli dohrály až do konce.

Miloslava Flášarová, ŠMP

IMG_1289 IMG_1295 IMG_1296 IMG_1300 IMG_1302 IMG_1315 IMG_1321 IMG_1323