Zápis k povinné školní docházce do 1. třídy a přípravné třídy proběhne od 1. 4. do 16. 4. 2021.Možnost konzultací se školní psycholožkouOd 1. 3. 2021 opět zajišťujeme pomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnáníOmezení provozu školní jídelny od 1. 3. 2021Od 25. 2. 2021 Ministerstvo zdravotnictví stanovilo konkrétní vlastnosti respirátorů aj. pro pohyb žáků a osob ve školeOrganizace třídních schůzekPřihlášky na střední školyPomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnání od 4. 1. 2021Organizace výuky a školní družiny od 4. 1. 2021Informace o volných dnech stanovených MŠMT

Matematický klokan 2021

29.03.2021 / 23:41

Klokan online? V naší škole žádný problém.

Soutěž Matematický klokan se za normální situace koná vždy v březnu. V loňském školním roce už jsme měli na stole termín a přístupové kódy k zadání, když došlo k úplnému uzavření škol. Soutěž se několikrát odkládala, až nakonec neproběhla vůbec. Prostě už na ni nevybyl prostor.

Letos však byla situace zcela jiná. V online vzdělávání jsme udělali velký krok kupředu, takže zadat dětem soutěžní úlohy tímto způsobem byla hračka. Snad jen pro ty nejmenší (kategorie CVRČEK), kteří se zatím s výpočetní technikou teprve seznamují, by to bylo docela obtížné. Už jen proto, že loňský ročník neproběhl, takže ani letošní třeťáčci se ještě nikdy soutěže nezúčastnili, neměli tudíž žádnou zkušenost s vyplňováním odpovědních tabulek (kategorie CVRČEK je určena žákům 2. a 3. tříd).

V té o stupínek vyšší úrovni (KLOKÁNEK – 4. a 5. třída) už však byla účast docela vysoká. Soutěže se online zúčastnilo 48 žáků a nejlepší z nich, Richard Horák z 5. B třídy, dosáhl na 103 body z celkových 120, což je velký úspěch. Na druhém místě skončil Mikuláš Vícha s 93 body, rovněž z 5. B, a na třetím pak Vojtěch Mohler z 4. B třídy, který získal celkem 89 bodů. Gratulujeme.

Na druhém stupni byla účast slabší. V kategorii 6. – 7. tříd (BENJAMÍN) se do soutěže zapojilo celkem 22 žáků a na stupně vítězů dosáhli: 1. Kristýna Vočková z 6. C (78 bodů), 2. Lukáš Smékal z 6. D (75 bodů), 3. Valerie Mikulková z 6. C (68 bodů). Jim i zbývajícím devatenácti soutěžícím patří dík za to, že se nebáli a s nelehkými úlohami se statečně poprali.

Nejslabší účast zaznamenala kategorie žáků 8. – 9. tříd (KADET). Deváťáci mají v současné chvíli plné hlavy starostí s přijímacími zkouškami, zůstali tedy osmé třídy a do soutěže se zapojila jediná – 8. A. Moc jim za to, že to nevzdali, děkuji. A jak to dopadlo? S 80 body na nejvyšší stupeň dosáhla Zuzana Vařeková, stříbrnou medaili si s 66 body odnesl Jakub Navara, bronz patří Tereze Kubíčkové za zisk 65 bodů.

Ještě jednou velký dík všem zúčastněným. Doufejme, že příští ročník už proběhne tak, jak má.

Miloslava Flášarová