Zápis k povinné školní docházce do 1. třídy a přípravné třídy proběhne od 1. 4. do 16. 4. 2021.Možnost konzultací se školní psycholožkouOd 1. 3. 2021 opět zajišťujeme pomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnáníOmezení provozu školní jídelny od 1. 3. 2021Od 25. 2. 2021 Ministerstvo zdravotnictví stanovilo konkrétní vlastnosti respirátorů aj. pro pohyb žáků a osob ve školeOrganizace třídních schůzekPřihlášky na střední školyPomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnání od 4. 1. 2021Organizace výuky a školní družiny od 4. 1. 2021Informace o volných dnech stanovených MŠMT

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY

21.03.2021 / 14:37

Jednotné přijímací zkoušky pro čtyřleté maturitní obory proběhnou 3. a 4. května 2021.

Pro osmiletá gymnázia 5. a 6. května 2021.

Každý žák podal dvě přihlášky. Každá škola pošle uchazeči dopis, ve kterém ho seznámí s podmínkami přijímacího řízení, kde a jak proběhne jednotná zkouška, kdy a jak budou zveřejněny výsledky přijímacího řízení, eventuálně se dozví další důležité okolnosti přijetí ke studiu. Tento dopis musí být žákům doručen nejpozději čtrnáct dnů před termínem přijímací zkoušky (tedy asi do poloviny dubna).

Žáci, kteří podali přihlášku na některý z učebních oborů, také obdrží zprávu ze zvolené SŠ, zde jim budou předány informace o přijímacím řízení a podmínkách přijetí. Dozví se také, kde a jak bude zveřejněný seznam přijatých žáků.

Pokud některý z žáků neuspěje v prvním kole přijímacího řízení, nebude přijat na žádnou zvolenou školu, může v druhém kole podat neomezený počet přihlášek na školy, které vyhlásí druhé kolo přijímacího řízení.

PhDr. Miroslava Vagnerová, výchovný poradce