Naše škola hledá vyučující AJ pro I. i pro II. stupeň (celý úvazek) na dočasný zástup v distanční a prezenční výuce (rotace) od 10. 5. do 19. 5. 2021.Oznámení o přijetí k základnímu vzdělávání 2021-22Zápis k povinné školní docházce do 1. třídy a přípravné třídy proběhne od 1. 4. do 16. 4. 2021.Možnost konzultací se školní psycholožkouOd 1. 3. 2021 opět zajišťujeme pomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnáníOmezení provozu školní jídelny od 1. 3. 2021Od 25. 2. 2021 Ministerstvo zdravotnictví stanovilo konkrétní vlastnosti respirátorů aj. pro pohyb žáků a osob ve školeOrganizace třídních schůzekPřihlášky na střední školyPomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnání od 4. 1. 2021

Třída 7. A se učila v knihovně pod vedením manželů Vydrových vytvářet komiks

13.03.2015 / 14:34

Třída 7. A se učila v knihovně pod vedením manželů Vydrových vytvářet komiks

V úterý 3. března navštívila třída 7. A s paní učitelkou A. Švecovou Městskou knihovnu v Litovli. Knihovna pořádala komiksový workshop. Vedli jej Daniel a Markéta Vydrovi. Daniel Vydra je hudebník, básník a komiksový scénárista, Markéta ilustruje knihy pro děti. Jde o knihy Miloše Kratochvíla, Zuzany Pospíšilové a dalších autorů.  Během workshopu jsme se krátce seznámili s tím, co komiks je a jak vzniká. Manželé Vydrovi nám jmenovali nejznámější tvůrce a komiksové postavy a seznámili nás s historií komiksu. Dozvěděli jsme se, že jednomu obrázku se říká panel, první komiks byl „Yellow kid“, japonský komiks se nazývá Manga… Informací bylo opravdu mnoho. Po úvodu do světa komiksů jsme byli rozděleni do pěti skupin a postupně nám byly zadávány úkoly. Vyzkoušeli jsme si komiks doplnit, dokreslit a domyslet. Bylo zajímavé pozorovat, jak každá skupinka měla jiný příběh. Když jsme po dvou hodinách komiksy dočetli, zatleskali jsme a poděkovali manželům Vydrovým. Za odměnu nás paní učitelka pozvala do cukrárny, kde jsme si vybrali sladkou tečku na konec.

Simona Kelichhausová , Viktorie Šmoldasová

7. A J

Mladí tvůrci se při této činnosti, jak dokládají fotografie, dobře bavili: http://zsvitezna.rajce.idnes.cz/3.3.2015_Workshop-mestska_knihovna_7.A/

DSC_0428 DSC_0430 DSC_0431 DSC07119 DSC07120 DSC07144 DSC07174