Upozornění na nový výrobek obsahující nikotin

01.11.2021 / 14:58

Vážení rodiče.

Věnujte prosím pozornost následujícímu sdělení. Na českém trhu s tabákovými výrobky se v nedávné době objevil nový výrobek obsahující nikotin. Prodává se pod názvem LYFT. Více v následujícím odkazu: https://www.muzivcesku.cz/novinka-lyft-nikotin-v-bile-bez-koure-i-zapachu-dorazil-do-ceska/

Je určen uživatelům starším 18 let. Díky sociálním sítím se nám podařilo odhalit, že neušel pozornosti ani mladším ročníkům, dokonce dětem základních škol. U nich tento produkt způsobuje malátnost, apatii, může vyvolat nevolnost až zvracení.

Apeluji tímto dopisem na Vás na rodiče, všímejte si prosím chování svých dětí, zajímejte se o to, co je náplní jejich volného času, kde, s kým a jakým způsobem jej tráví. Jde nám všem především o jejich zdraví. Děkuji.

Miloslava Flášarová, školní metodik prevence