Naše škola hledá vyučující AJ pro I. i pro II. stupeň (celý úvazek) na dočasný zástup v distanční a prezenční výuce (rotace) od 10. 5. do 19. 5. 2021.Oznámení o přijetí k základnímu vzdělávání 2021-22Zápis k povinné školní docházce do 1. třídy a přípravné třídy proběhne od 1. 4. do 16. 4. 2021.Možnost konzultací se školní psycholožkouOd 1. 3. 2021 opět zajišťujeme pomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnáníOmezení provozu školní jídelny od 1. 3. 2021Od 25. 2. 2021 Ministerstvo zdravotnictví stanovilo konkrétní vlastnosti respirátorů aj. pro pohyb žáků a osob ve školeOrganizace třídních schůzekPřihlášky na střední školyPomoc rodičům dětí některých strategických zaměstnání od 4. 1. 2021

Velký úspěch našich žáků v okresní soutěži v programování s micro:bitem

15.04.2021 / 16:33

microbit

Naše škola se v letošním roce zapojila do projektu IKAPOK II. Spolupracuje tak s VOŠ a SPŠE Božetěchova v Olomouci, a to v oblasti programování a základů automatizace.

V rámci tohoto projektu se v lednu, únoru a březnu žáci naší školy mohli účastnit kroužku Programování s micro:bitem. Protože již měli zkušenosti z dřívější výuky v této oblasti na naší základní škole, byli zařazeni do kroužku pro pokročilé. Vzhledem k epidemiologické situaci jejich setkávání probíhala on-line pod vedením zkušených lektorů z olomoucké VOŠ a SPŠE.

Vyvrcholením celé akce byla soutěž, při které žáci zpracovávali zadané úkoly v prostředí simulátoru a hotová řešení odesílali ke zhodnocení. Jsme velice rádi, že první místo v kategorii pokročilí obsadil žák naší školy Libor Korienek. Získal nejvíce bodů z více než 40 soutěžících, úspěšně naprogramoval 5 ze 6 náročných úkolů.

Liborovi moc gratulujeme!

M. Černá