Úvod > Základní škola > Ze života školy > Krajský přebor škol v šachu 2023

Krajský přebor škol v šachu 2023

Dne 26. 1. 2023 se žáci naší školy zúčastnili Krajského přeboru škol v šachu 2023. Na tento turnaj žáci postoupili z okresního kola, které se konalo v listopadu roku 2022. Postup mladým šachistům zajistila samotná účast v okresním kole a hlavně to, že se v soutěži družstev umístili na třetím místě v obou kategoriích žáků základních škol. Dodatečně gratulujeme.

Krajský přebor se konal v moderních prostorách Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Tentokrát se jednalo o turnaj družstev. Naši školu reprezentovala dvě čtyřčlenná družstva a jeden náhradník. Konkurence byla veliká, nervozita a tréma z první účasti v krajském kole obrovská. Naši šachisté se velmi snažili a v tomto nelehkém turnaji se umístili v kategorii A na 8. místě a v kategorii B na 11. místě v celém Olomouckém kraji.

Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k dosaženému úspěchu. Děkujeme ŠK Tatran Litovel a RS při ZŠ Vítězná za finanční podporu.

Sestavy družstev:

kategorie A - 1. - 5. třída