Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Ze života školy > MIKULÁŠ NA NAŠÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLE

MIKULÁŠ NA NAŠÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLE 

 Každoročně v tomto čase advent ujímá se vlády zase.

Je to doba rozjímání, pohody a naslouchání.

Svoje srdce otevřete, dobrým slovem nešetřete.

Stačí vřelé slovíčko, co potěší maličko.

 

Stalo se pěknou tradicí, že začátek adventu vítá na Základní škole Litovel Vítězná Mikuláš se svojí družinou. A čeká je mnoho povinností.  Musí pozdravit všechny třídy, pochválit hodné, pokárat nezbedníky, ale hlavně rozdat nadílku.

Mikuláš, andílci, ale i nezbední čerti předvedli posluchačům pásmo složené z koled a veselých rýmovaček. Společně si připomněli krásné tradice, zlobivým ukázali čerti pytel i metličku. Pro žáky všech tříd byl připraven krátký program. Čerti jim vypočítali všechny neřesti, kterými „zpestřují“ vyučování i přestávky. Společně si zazpívali známé vánoční písně a se sladkou nadílkou odcházeli zpět do svých tříd.

Celý mikulášský program nacvičili žáci 9. tříd. Pod vedením p. uč. P. Obšila pilovali pěveckou část vystoupení. S paní. uč. Vagnerovou, autorkou mluveného slova, nacvičili recitační pasáže. Radostné tváře dětí, oči plné očekávání, pochvalná hodnocení, to vše jim bylo odměnou za vynaložené úsilí. Poděkování patří také RS při ZŠ Vítězná, které připravilo dobroty do andělských košíčků.

 

 

                                                                                


Tato stránka nemá žádné podstránky.