Úvod > Základní škola > Aktuálně ze školy > Zaměstnanci naší školy se svým podpisem připojili ke stávce dne 27. 11. 2023.

Zaměstnanci naší školy se svým podpisem připojili ke stávce dne 27. 11. 2023.

Vážení rodiče,

zaměstnanci ZŠ Vítězná (nepedagogičtí i pedagogičtí pracovníci) se svým podpisem připojili ke stávce dne 27. 11. 2023.

Hlavním důvodem stávky je především chystané snížení platů nepedagogickým pracovníkům.

Nedostatek financí by nepochybně ovlivnil chod školní jídelny a práce ostatních správních zaměstnanců.

Dalším důvodem je snižování počtu asistentů pedagoga, které ovlivní kvalitu vzdělávání Vašich dětí.

Posledním důvodem jsou škrty finančních prostředků pro vzdělávání. To znamená zvyšování počtu žáků ve třídách, omezení dělení tříd na skupiny při výuce cizích jazyků nebo např. omezení volitelných předmětů.

Škola bude 27. 11. 2023 uzavřena včetně školní družiny i školní jídelny.

Mgr. Zuzana Absolonová, ředitelka