Úvod > Základní škola > Školní časopis Prskavka

Školní časopis Prskavka

Milí rodiče, milí žáci a milé žákyně, přátelé školy,

ve školním roce 2021/2022 se nám povedlo vrátit se k časům vydávání školního časopisu Prskavka. Vnitřní organizaci školní redakce jsme oblékli do nového kabátu. V rámci běžné výuce začleňujeme rozvoj tzv. klíčových kompetencí tak, jak je doporučeno v RVP ZV. Mimo ty dnes již standardní respektujeme nově vzniklou klíčovou kompetenci digitální. Tato skutečnost se výrazně promítla do naší školní redakce. Tato funguje celá v online digitálním prostředí, a tudíž se s žáky potkáváme i za nepřítomnosti ve škole. Můžeme tedy směle říci, že nic nezastaví naši činnost.

Zůstávejte s námi, pište nám své reakce a připomínky. V redakčním týmu všichni věříme, že se vám bude časopis líbit, obohatí vás a pobaví.

Mgr. Petr Šulc

Vedoucí školního časopisu Prskavka

Dočtete se...

Na řádcích Prskavky si každé přijde na své. Hojně zastoupeny jsou svátky a významné dny v roce, postřehy ze školního i mimoškolního prostředí, nedílnou součástí je také doporučené čtivo pro naše žáky a pravidelná rubrika. Tu jsme letos zaměřili na problematiku čtenářství. Nechybí ani rubrika zábavná – můžeme si vyluštit oblíbené sudoku či křížovky. Při naší práci samozřejmě myslí na naše kamarády z prvního stupně, a tak pravidelně integrujeme zábavné úkoly i pro ně.

Myslíme ekologicky a ekonomicky aneb Udržitelná Prskavka

Při vydávání našeho časopisu se snažíme myslet na hospodaření naší školy a na naše lesy. Tištěná verze Prskavky se neobešla bez velkého množství papíru, barev, obalových materiálů a polepů, my však milujeme přírodu a chceme jí trochu pomoci. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli přejít na plně digitální verzi našeho časopisu, čímž nejen významně pomůžeme naší škole stran financí (ušetříme papír i barvy v tiskárnách), avšak také - jak jsme avizovali výše - dbáme na zvyšování úrovně klíčových kompetencí našich žáků. A jak to bude s cenou? Po různých úvahách jsme se rozhodli, že vám časopis budeme poskytovat zdarma. Budeme však rádi, když tou pomyslnou cenou bude vaše spokojenost, radost z přečtených řádků a z nějakého úměrného množství vyluštěných křížovek. Všechna vydání naleznete na této stránce níže - v  sekci HOTOVÁ VYDÁNÍ KE STAŽENÍ.

Školní redakce

Školní redakce časopisu PRSKAVKA