Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > 20 let budovy školy > Dřívější projekty žáků > 2019 Módní přehlídka k 30. výročí sametové revoluce

2019 Módní přehlídka k 30. výročí sametové revoluce 

K 30. výročí sametové revoluce jsme se rozhodli s žáky 8. a 9. tříd uspořádat přehlídku oděvů, jež se nosily v 70. a 80. letech minulého století. Přehlídka byla doplněna prezentací fotografií z této doby. Nad použitými, dnes už historickými snímky se žáci ohromně pobavili, protože poznávali své učitele, kteří na nich byli ještě mladí nebo děti. Příprava nám zabrala opravdu dlouhou dobu. Učitelky 1. a 2. stupně prohledávaly sklepy, půdy, ptaly se svých známých, rodičů, a tak se nám podařilo nashromáždit skutečné poklady. Na přehlídce jste mohli obdivovat šaty pro slavnostní příležitosti, ve kterých některé kolegyně maturovaly nebo promovaly. Dále jsme představili diskotékové kreace, modely do mrazivého počasí včetně zimního sportovního vybavení, teplákové soupravy, dresy, které pamatovaly spartakiádu z roku 1980 a 1985. Podařilo se nám nashromáždit několik pionýrských krojů včetně kroje pro pionýrskou vedoucí. Některé paní učitelky si po několik desetiletí schovávaly na památku svatební šaty, které se nám také moc hodily. Modelkám nechyběly doplňky jako kabelky, síťovky, brýle či šperky. A pamatujete si, v jakém stejnokroji nás ošetřovaly v nemocnicích zdravotní sestřičky nebo co měl na sobě mistr ve výrobní dílně? To všechno si s námi návštěvníci připomněli a možná se v myšlenkách ocitli o více než třicet let zpátky v čase. Představení bylo doplněno dobovými hity a znělkami československé televize. Úspěch měli naši žáci obrovský, pochvalu si zasloužili nejen od učitelů, spolužáků, rodičů, ale i od zástupců města Litovel i Muzea Litovel.

Video k 30. výročí sametové revoluce

 


Tato stránka nemá žádné podstránky.