Úvod > Základní škola > 20 let budovy školy > Z historie školy > Historie naší školy před vystavěním dnešní budovy

Historie naší školy před vystavěním dnešní budovy

Základní devítiletá škola v Litovli na Opletalově ulici vznikla rozdělením dvanáctileté střední školy 1. září 1964. Ředitelem školy byl jmenován Alois Kočí.

Od školního roku 1972-73 bylo vždy několik tříd umístěno mimo hlavní budovu, aby nebylo směnné vyučování.

Od školního roku 1977-78 bylo 8 tříd umístěno v upravené budově v Havlíčkově ulici, která sloužila pro 1. až 4. postupný ročník. Školní družina sídlila v Husově ulici.

Ve školním roce 1979-80 došlo k úspěšnému dovršení první části přestavby našeho školství, ZDŠ se změnila na základní školu. V 2. pololetí školního roku 1987-88 bylo zahájeno budování učebny výpočetní techniky. V říjnu 1988 byla uvedena do provozu učebna vybavená 10 osobními počítači.

I naši školu zasáhly v roce 1997 povodně. Byla zničena tělocvična, dílny, cvičná kuchyně a šatny. Na Havlíčkově ulici byly zničeny dvě učebny, šatny, kotelna, tělocvična.

2. září 2002 byla slavnostně otevřena nová škola na Vítězné ulici. Sem se přestěhovali žáci z budov na Opletalově, Husově i Havlíčkově ulici. Nová škola má 40 učeben, 3 klubovny, 2 jídelny, 1 tělocvičnu, 19 kabinetů, školní kuchyni se zázemím, byt pro školníka a je určena až pro 720 žáků. Provoz v celé škole je bezbariérový s vybavením pro postižené žáky.

Ve školním roce 2003-04 byl dokončen bazén a zpřístupněn žákům i veřejnosti.