Úvod > Základní škola > Ze života školy > 1. místo Mladí zdravotníci a postup do celostátního kola

1. místo Mladí zdravotníci a postup do celostátního kola

Úspěch Mladých zdravotníků ze ZŠ Vítězná Litovel a postup do CELOSTÁTNÍHO KOLA

Dne 11. května 2022 se dvě pětičlenná družstva ze ZŠ VÍTĚZNÁ LITOVEL zúčastnila v Olomouci SOUTĚŽE MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ.

V době od 8:30 do 14:00 hodin plnili soutěžící v areálu DDM Olomouc a v Bezručových sadech na pěti stanovištích úkoly  první pomoci. Cílem nebylo jen soutěžení, děti si mohly navzájem vyměnit znalosti a dovednosti z poskytování první pomoci a získat od zkušených zdravotníků zpětnou vazbu. Čekaly na ně různé záchranářské situace, s nimiž se mohou v běžném životě, při sportu či dopravě setkat.

Družstvo A ve složení Nela Skácelová, Tereza Štefánková, Tereza Němcová, Silvie Dubská a Adam Zatloukal obsadilo 2. místo.

Družstvu B ve složení Karolína Vyvozilová, Eliška Háblová, Apolena Ptáčková, Sára Mia Březinová a Jana Plachá se mimořádně dařilo a obsadilo 1. místo s postupem do Celorepublikového kola, které proběhne 17. 6. – 19. 6. 2022 v Praze. Držte nám palce!!!

Mgr. Andrea Švecová

Fotogalerie uložena na: