Úvod > Základní škola > Ze života školy > Beseda o Gustavu Frištenském

Beseda o Gustavu Frištenském

15.11. 2023 se žáci 9.C účastnili besedy v litovelském muzeu. Paní Frištenská si pro nás připravila povídání o známé litovelské osobnosti, o zápasníkovi Gustavu Frištenském. Poutavé vyprávění o jeho mládí, studiu a jeho sportovních úspěších nám navíc přiblížilo období konce 19. a první poloviny 20. století. Zhlédli jsme o něm dokumentární snímky, které zachycovaly také tehdejší tvář města Litovle. Navštívili jsme expozici věnovanou Frištenskému, prohlédli si fotografie, jeho ocenění a vyzkoušeli jsme si, jakou máme sílu. Bohužel, žádný extra silák se mezi námi nenašel, ale beseda se nám moc líbila!

Mgr. Halka Verna