Úvod > Základní škola > Ze života školy > Dějepisná exkurze v Praze

Dějepisná exkurze v Praze

Jak je už u nás na škole zvykem, žáci sedmého ročníku v rámci dějepisu každoročně navštěvují naše hlavní město. Důvodem je především přiblížení dějepisného učiva sedmého ročníku a možnost prohlédnout si historické památky z dob vlády našich nejstarších panovníků na vlastní oči.

V úterý 28. května jsme se v brzkých ranních hodinách vydali do poměrně deštivé Prahy, kde jsme si prošli významné památky našich dějin. Mezi ty hlavní patřily například Národní muzeum, socha sv. Václava na Václavském náměstí, Prašná brána, Staroměstské náměstí, pražské Rudolfinum a také Karlův most, přes který jsme se dostali na Malou Stranu. Na Pražském hradě jsme k našemu štěstí stihli zhlédnout i polední střídání stráží. Pak už na nás čekali velice milí průvodci, kteří nás poutavě provedli katedrálou svatého Víta, Václava a Vojtěcha i Starým královským palácem, který v 10. až 16. století sloužil jako sídlo českých knížat a králů.

Po komentované prohlídce se nad námi deštivé počasí smilovalo, a tak jsme měli šanci užít si ještě několik hodin v prosluněných pražských uličkách, než jsme se opět vydali zpět do Litovle. Celodenní výlet do Prahy, který byl pro některé naše žáky premiérou, v nás zanechal spoustu zážitků a vzpomínek, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

Mgr. Miroslav Hauk

Tato stránka nemá žádné podstránky.