Úvod > Základní škola > Ze života školy > Dramatické hříčky

Dramatické hříčky

Po několika letech jsme se pokusili navázat na tradici dramatického kroužku, který na naší škole vedla paní učitelka Libuše Kreuziegerová.

V tomto školním roce vznikly hned dva dramatické kroužky - na prvním i na druhém stupni naší základní školy. Pokusili jsme se cvičit v divadelních dovednostech, jako je práce s hlasem, se svým tělem i s pocity. K vyjádření jsme využívali nejen sami sebe ale třeba i loutky. Nakoukli jsme do divadelnické práce, která nemusí být za všech okolností veselá a snadná.

K premiéře jsme došli s pocity nejistoty a nervozity, které každý herec či režisér zná. Zkusili jsme si trému.

Práci jsme završili divadelními představeními pro žáky naší školy a v odpoledních hodinách i pro rodiče a veřejnost. Zažili jsme velmi příjemný pocit, že jsme to zvládli a snad se to všem i líbilo.

Děkujeme všem zúčastněným za podporu! Kdybychom někoho nadchli natolik, že by se rád přidal, během září budeme kroužek opět otvírat a budeme se těšit na nové nadšence!

Chtěli bychom poděkovat i paní vychovatelce Aleně Píchalové Černé a dětem ze školní družiny, kteří secvičili vystoupení se zpěvem a hraním na flétničky. Program věnovaný rodičům a dětem tak získal další krásný rozměr. A myslím, že rozdával radost i dojetí.

Děkujeme všem a budeme se zase těšit!

Zuzana Vacková, Michal Rakowski

Záznam z představení:

Čertovská pohádka

Flétničky

Mach a Šebestová jedou do vodního ráje