Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Ze života školy > Exkurze na ZZS a LZS Olomouc

Exkurze na ZZS a LZS OlomoucEXKURZE NA ZZS A LZS OLOMOUC

    Dne 23. května jsme navštívili dispečink Zdravotnické záchranné služby a základnu letecké záchranné služby Olomouckého kraje. Byl to opravdu zajímavý a přínosný zážitek, který nám poskytl mnoho cenných zkušeností do budoucna.

    Nejprve jsme navštívili dispečink ZZS Olomouckého kraje. Při příchodu nás přivítal Tomáš Němý, který nám připravil poutavou prezentaci, ve které vše podrobně vysvětlil. Dozvěděli jsme se, jak funguje celý proces záchrany od přijetí telefonátu, vyslání záchranných složek na místo určení až po převoz do nemocnice. Slyšeli jsme reálný telefonát a uznáváme, že to je velmi náročná a zodpovědná práce.

    Poté jsme se přesunuli na základnu letecké záchranné služby na Tabulovém vrchu. Zde nás přivítali záchranáři Aleš Koranda, Martin Krejčí, Michal Blažek a pilot Martin Vaniš. Všichni byli velmi milí a ochotně odpovídali na naše dotazy. Měli jsme také možnost vidět záchranáře v akci, včetně vzletu záchranářského vrtulníku, což byl nezapomenutelný moment. Tu chvíli, kdy vrtulník vzlétal k záchraně lidského života, nám doslova tuhla krev v žilách. Záchranáři jsou skuteční profesionálové a jsme vděční, že je máme. Ukázali nám, co všechno musí takový záchranář zvládnout.

   Za celý náš tým mladých zdravotníků děkujeme všem záchranářům a dispečerům za skvělé možnosti a cenné zkušenosti, které nám poskytli. Děkujeme také naší paní učitelce Andree Švecové za organizaci této úžasné exkurze.

Lucie Navrátilová, 9.A a MLADÍ ZDRAVOTNÍCI


Tato stránka nemá žádné podstránky.