Úvod > Základní škola > Ze života školy > Hodnocení oslav 20 let budovy školy a fotografie ze Dne otevřených dveří

Hodnocení oslav 20 let budovy školy a fotografie ze Dne otevřených dveří

OSLAVY NA ZŠ VÍTĚZNÁ

Když je člověku 20 let, znamená to, že pomalými krůčky vstupuje do dospělosti. Dvacet let v životě školy však představuje kus bohatého života. My dnes ale nechceme bilancovat a představovat všechny úspěchy, které lemují celé toto období, ale rádi bychom se s Vámi podělili o příjemné chvíle oslav. Celý letošní školní rok byl v jejich znamení. Vždyť nejlépe se slaví prací. Všichni jsme byli rádi, že jsme se po dlouhé distanční výuce mohli vrátit zpět do lavic. Řadou aktivit přímo ve výuce jsme si chtěli připomenout jubileum naší školy. Vzniklo tak např. video přípravné třídy, dvacítka z postav žáků před budovou školy, prohlídka budovy v přiblížení, animace.

Hlavní část oslav se odehrála v posledních týdnech června. V úterý 14.6. se prostranství před školou změnilo ve velký taneční parket. Žáci v čele s paní uč. Danou Spurnou věnovali své škole veselý tanec. Elán a optimismus, které z něho sálaly všemi směry, měly dodat naší škole hodně optimismu a sílu do dalších alespoň 20let. Po přání přichází vřelé objetí. A tak všichni žáci, učitelé a asistenti vytvořili kolem budovy provaz ze svých těl a propojením svých rukou celou školu objali. Toto spojení stejně jako předešlé taneční vystoupení sledoval dron a pohledem shora vše zaznamenal.

Poslední fáze oslav se odehrála v pátek 24.6. Ten den byl spojen se školní slavností, akcí, která již tradičně patří ke koloritu města. Letošní průvod žáků se nesl pod heslem „Škola včera, dnes a zítra„ a opravdu bylo na co se dívat. Na náměstí před radnicí se pak každá třída prezentovala krátkým pokřikem, kterým oslovili všechny přítomné a byl odměněn souhlasným potleskem. Na tento dopolední program navázal ten odpolední. Jeho součástí byl opět společný tanec před školou. Následovala báseň, kterou složili žáci 9.B třídy, a rozloučili se tímto způsobem se svojí alma mater, která je pomyslně posílá do dalšího života. Takže byl pohyb, zaznělo slovo, do třetice chyběl zpěv. Hymnu školy na hudbu M. Davida se slovy I. Chrudinové zazpívali žáci za doprovodu pana uč. Obšila.

Poté se pro všechny zájemce otevřely prostory školy. K nahlédnutí byly odborné pracovny i jednotlivé učebny. V mezipatře mohli návštěvníci na velkoplošné obrazovce zhlédnout záběry ze školních aktivit žáků. V prostoru před jídelnou byly vystaveny některé práce našich žáků tak, jak vznikaly během jejich školní práce a společně s nimi zde byly představeny také dosažené úspěchy v podobě diplomů, pohárů a jiných ocenění. V malé jídelně a v recepci bylo pro hosty připraveno malé občerstvení.  S velkým zájmem se setkalo představení muzikálu O dvanácti měsíčkách, které předvedli členové DPS Mládí a Benjamínek pod vedením paní uč. I. Navrátilové.

Podle počtu návštěvníků lze soudit, že program spojený s oslavami 20. výročí otevření ZŠ Vítězná se setkal s velkým zájmem. Žáci bývalí i současní, rodiče i přátelé školy potvrdili svojí osobní přítomností, že roky strávené ve škole patří k těm nejkrásnějším, patří k době, na kterou každý rád vzpomíná. A my všichni, kteří jsme součástí ZŠ Vítězná, věříme, že jich bude ještě víc a více.

Jednotlivé články, fotografie a videa naleznete na webových stránkách školy

https://www.zsviteznalitovel.cz/20-let-budovy-skoly v odkazech Z historie školy, Dřívější projekty žáků, Letošní projekty školy (vydařené společné objetí školy a společný tanec)

a také na stránkách