Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Ze života školy > LYŽAŘSKÝ KURZ 2024

LYŽAŘSKÝ KURZ 2024 

LYŽAŘSKÝ KURZ 2024

 

            Žáci 7. tříd se vydali na lyžařský výcvik, do Jeseníků a zažili dobrodružství, které by je mohlo připravit na jakoukoliv akční hollywoodskou scénu! Ubytování v horském hotelu Figura bylo jako z pohádky, kterou navodila i venkovní atmosféra zasněžených stromů a krajiny. V hotelu nám vařili skvěle, že jsme se ocitli v nějakém gastronomickém ráji. A když jsme se vyhrabali ze spousty jídla, čekaly nás lyžařské výzvy, které by ani James Bond nezvládl lépe. Instruktoři Marta Kolorzová, Andrea Švecová a Klára Balážová vedly žáky k lyžařským výzvám, které by slavný Agent 007 těžce překonával. Pedagogický dozor zprostředkoval Petr Šulc.

        Mrholení, déšť, sněhové vánice a extrémně nízké teploty - to všechno jsme zvládli s grácií a elegancí (no, možná s trochou klouzání a padání). Někteří odvážlivci dokonce zdolali i nejvyšší vrchol Praděd - a to bez jakéhokoliv dopingu! Beseda se záchranářem Martinem Chalupou nám otevřela nový pohled na práci Horské služby - kdo by si myslel, že zachraňování lidí ve vysokých horách může být tak fyzicky náročné.

        A co se týče rychlosti učení lyžovat - no, řekněme, že se děti snažily zvládnout to tak rychle jako superhrdinové ve filmu. Lyžařský výcvik byl plný dobrodružství, smíchu a nových zážitků. A kdo ví? Možná z nich jednoho dne budou skuteční lyžařští superhrdinové a doplní řady záchranářů Horské služby!

 

Mgr. Andrea Švecová

instruktor lyžování a zdravotník

 

 

Fotogalerie: https://www.rajce.idnes.cz/zsvitezna/album/15-1-19-1-2024-lyzarsky-kurz

 

Videa: https://youtu.be/x5BoN_cVgP8

 https://youtu.be/40tZt6l1KRM?si=lpK3B1qhxi6F72EE

 


Tato stránka nemá žádné podstránky.