Úvod > Základní škola > Ze života školy > Matematický klokan 2023

Matematický klokan 2023

V pátek 17. 3 2023 žila naše škola soutěží Matematický Klokan. Děti od druhé do deváté třídy, celkem 226 žáků, řešily nelehké úkoly z logiky, prostorové představivosti a taky trošku z matematiky, a to ve čtyřech věkových kategoriích.

Kategorie CVRČEK je určena pro druhé a třetí třídy. S největším počtem bodů se na nejvyšší stupínek postavil Radek Poláček z 2. B, na druhém místě skončila Zlata Strashevska z 2. C a o třetí místo se podělili stejným počtem bodů Vlastimil Kudláček z 2. B a Vojtěch Papoušek ze 3. B.

Žáci čtvrtých a pátých tříd soutěží v kategorii KLOKÁNEK. Na stupně vítězů se svým výkonem 100 bodů ze 120 možných vystoupal Ben Coufal z 5. A, druhé a třetí místo patří žákům 5. B třídy – Josefu Pavlíčkovi a Lukáši Navrátilovi.

V kategorii BENJAMÍN, která je určena žákům šestých a sedmých tříd, bylo pořadí následující: První místo patří Adéle Rotterové ze 7. C, druhá příčka Tereze Chmelařové ze 7. A a třetí Adamu Solovskému ze 7. A.

Kategorie KADET je určena těm nejstarším, žákům osmých a devátých tříd. O první a druhé místo se stejným počtem bodů podělily žákyně Beáta Baroňová z 9. B a Valerie Mikulková z 8. C. Na třetím místě skončil Lukáš Smékal z 8. D.

Vítězům blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme za poctivý přístup k soutěži.

Miloslava Flášarová, koordinátor soutěže