Úvod > Základní škola > Ze života školy > Mezinárodní úspěch žáků z Vítězné

Mezinárodní úspěch žáků z Vítězné

V květnu proběhla celosvětová internetová soutěž v psaní na PC. Soutěžící opisovali text v 16 světových jazycích (japonsky, německy, anglicky, estonsky, finsky, francouzsky, maďarsky, italsky, holandsky, polsky, portugalsky, rumunsky, slovensky, turecky, chorvatsky a samozřejmě česky). Naši školu v kategorii žáků a studentů středních škol do 16 let reprezentovala Zuzana Smetanová z 8. A a Veronika Zajíčková z 9. B. V této kategorii bylo přihlášeno 234 soutěžících. Zuzanka v těžké světové konkurenci obsadila 7. místo a Verunka 17. místo.

Písaři se také účastnili krajského kola v opise českého a anglického textu. V desetiminutovém opise v českém jazyce se v kraji  na 3. místě umístila Veronika Zajíčková z 9. B, na 4. místě Natálie Tomancová z 8. A, na 5. místě Ondřej Fidler z 6.B a na 6. místě Veronika Kohoutová z 9.B. V desetiminutovém opise v anglickém jazyce byla na 3. místě Natálie Tomancová, na 4. místě Zuzana Smetanová, na 5. místě Veronika Zajíčková a na 6. místě Ondřej Fidler. V první desítce se také umístila Eliška Háblová, Adéla Bartoňová a Stella Jančí z 9. B.

Všem moc děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k dosaženým světovým a krajským úspěchům.