Úvod > Základní škola > Ze života školy > Myšohryzí a microbití soutěž na SPŠ elektrotechnické v Olomouci

Myšohryzí a microbití soutěž na SPŠ elektrotechnické v Olomouci

Dne 31. 1. 2024 se konala technická soutěž iKAP na Střední průmyslové škole elektrotechnické Božetěchova v Olomouci.

Naši školu reprezentovali v jednotlivcích v soutěži Myšohryz, vozidlo s pohonem myší pastičky- Jan Šana z 9. C a Matěj Urbánek z 9.A a tři hoši z 8.B, kteří soutěžili jako team Hornets -Richard Horák, Matěj Dosoudil a Jan Zajíček. Hoši z 8.B  se účastnili i další soutěže se svým projektem Beta s dálkově ovládánými roboty v kategorii mikcrobit.  Naši hoši si vedli velmi dobře.

Matěj Urbánek získal dvě první místa v kategorii dojezd myšohryzího vozidla s dojezdem 25,7m a za nejlepší technické provedení a druhé místo na rychlost vozidla na 5 m, kde ho od prvního místa dělilo jen několik setin sekundy.

Tým Hornets s vyladěným vozidlem Ríši Horáka získali 2. místo v kategorii Myšohryz s druhým nejlepším výsledkem v dojezdu vozidla na vzdálenost.

V kategorii Microbit se tým Hochů z 8.B  Infyma umístili na 4. místě.

Všem hochům děkujeme za vzornou přípravu na soutěž, jejich aktivní přístup a p. uč Černé a Šinclové za  technickou podporu.