Úvod > Základní škola > Ze života školy > Pohádky od nás

Pohádky od nás

Začátkem školního roku 2022/23 jsme byli osloveni pracovníky MASS Moravská cesta, zdali bychom ilustrovali nově vzniklé příběhy o obcích v litovelském okolí. Autorka Marie Machačová napsala 22 pohádek o 22 zdejších obcích. Žáci naší školy dostali za úkol ilustrovat dvě z nich, a to o Dubčanech a o Mladči. Do tvořivé práce se zapojili žáci z 1. i 2. stupně. Vznikly krásné obrázky, které byly vystaveny na Podzimní slavnosti na Fortu v Křelově.

Děkujeme všem dětem za jejich příspěvky!

Ve čtvrtek 23. 3. 2023 byly Pohádky od nás křtěny v Muzeu v Litovli. Grafička, paní Kristýna Franková, do vzniklé knihy vybrala obrázek od Natálie Plíškové z 3.A a Kláry Nevěřilové z 9.B. Obě žákyně si užívaly příjemnou atmosféru křtu knihy a  autorského čtení vybraných pohádek. Měly velkou radost i z podpisu autorky Marie Machačové do jejich knihy.