Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Ze života školy > Pololetní vyhodnocení soutěže Šachy do škol 2023 – 2024

Pololetní vyhodnocení soutěže Šachy do škol 2023 – 2024Pololetní vyhodnocení soutěže Šachy do škol 2023 – 2024

Je sice již březen, ale tak důležitá událost, jako je velkolepý úspěch žáků ZŠ Vítězná v celorepublikové soutěži Šachy do škol, nesmí být opomenuta a neobejde se bez uznání.

V neděli 28. ledna skončilo první pololetí letošní soutěže v řešení šachových úloh pro účastníky projektu Šachy do škol. Do této soutěže se v letošním školním roce zapojilo celkem 403 účastníků z 55 různých škol! Soutěž pořádají Šachový svaz České republiky, projekt Šachy do škol a výukový šachový portál My-Chess. Každý týden mohou účastníci řešit až 6 nových soutěžních testů, dosažené výsledky se pak počítají do hodnocení jednotlivců i škol.

Nyní se podíváme na výsledky našich žáků.

Lednové kolo: Mezi nejúspěšnějšími 37 řešiteli lednového kola (se 100% úspěšností v zadaných úkolech) byli následující žáci: Dominika Kobzová, Jakub Pospíšil, Štěpán Bredler, Veronika Dosoudilová, Eliška Kobzová, Matěj Jakub Malý, Tobiáš Blümel a David Hříbek.

Hodnocení za celé pololetí:

Jednotlivci: Mezi nejúspěšnějšími 13 řešiteli se 100% úspěšností byla i naše žačka Dominika Kobzová.

Hodnocení školních týmů:

V kategorii Nejaktivnějších škol za první pololetí jsme se umístili na prvním místě s 54 973 body, následovaly ZŠ Masarykovo náměstí Vratimov s 48 073 body a ZŠ J. A. Komenského Lysá nad Labem s 39 807 body. V Hlavní týmové soutěži jsme obsadili druhé místo s 3 234 body, před námi byla ZŠ Masarykovo náměstí Vratimov s 3 434 body a za námi ZŠ Na Výsluní Brandýs nad Labem s 2 824 body.

Celý šachový kroužek si zaslouží velkou gratulaci. Kroužek naší školy obdržel balíček věcných cen od Šachového svazu. Každý účastník dostal jednu z odměn a zasloužil si pochvalu za reprezentaci školy. Kroužek dále získal 3 nové šachové sady.

Už v pondělí 5. února jsme začali druhé pololetí soutěže. V únorovém hodnocení jsme se umístili na prvním místě v kategorii Nejaktivnějších škol a druhém místě v Hlavní týmové soutěži. V kategorii jednotlivců se 100% úspěšností se tentokrát nejvíce prosadil Dominik Mejzeš.

Na závěr bych chtěla vyjádřit i velké poděkování trenérovi Martinu Hamplovi. Jeho vedení, trpělivost a odborné znalosti jsou neocenitelné pro rozvoj šachových dovedností našich žáků. Bez jeho angažovanosti by tento úspěch nebyl možný.

Jako autorka tohoto článku a zakladatelka Šachového kroužku na ZŠ Vítězná jsem hrdá na to, že jsem mohla být součástí tohoto úspěšného týmu. Avšak, jak se má životní situace mění, je čas předat štafetu dalšímu nadšenci. Proto s důvěrou předávám vedení šachového kroužku paní Monice Janků. Věřím, že pod jejím vedením bude kroužek i nadále vzkvétat a dosahovat úspěchů.

Ještě jednou velká gratulace všem žákům a poděkování trenérovi Martinu Hamplovi. Díky vám všem za vaši práci a oddanost šachům!

Přeji mnoho úspěchů do budoucna! Kája Kučerová

Odkazy:

http://www.sachydoskol.cz/pololetni-vyhodnoceni-souteze-sds-a-my-chess-2023-2024/

http://www.sachydoskol.cz/vysledky-online-souteze-my-chess-a-sachy-do-skol-unor/


Tato stránka nemá žádné podstránky.