Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Ze života školy > Řemeslo má zlaté dno

Řemeslo má zlaté dnoŘemeslo má zlaté dno

Projekty na ZŠ Vítězná

Jedním z témat, které naše společnost dlouhodobě řeší, je velký úbytek kvalifikovaných odborníků a řemeslníků. Řada žáků si pro další studium vybírá všeobecné obory a mnohdy netuší, jaké bude jejich budoucí uplatnění na trhu práce. Není proto divu, že je tato problematika pevnou součástí strategických dokumentů České republiky, jednotlivých krajů a objevuje se i ve strategiích regionálního a místního rozsahu. A není bez zajímavosti, že se pozornost odborníků v oblasti vzdělávání pozvolna z úrovně středního odborného školství posouvá přes základní až k předškolnímu vzdělávání.

A marné je cokoliv na střední škole dohánět, pokud na samotném počátku bylo něco
provedeno špatně. Během základní školy se formuje žákův charakter, dochází k tvorbě jeho intelektuálních schopností a polytechnická výuka má zásadní vliv na rozvoj technického a senzomotorického myšlení.

Na naší škole v rámci Šablony - rozvoj polytechnické výchovy proběhly 4 projekty.

Ve dnech 1. 3 a 2. 3. 2022 byly zaměřené na dílenské zpracování materiálů pro šesté ročníky a ve dnech 9. 3. a 16. 3. 2022 na elektrotechniku v oblasti slaboproudé a silnoproudé elektrotechniky pro osmé ročníky. K projektům byli přizváni odborníci z praxe.

Projekt dílenská zpracování materiálů se uskutečnil ve spolupráci s Bc. Zdeňkem Jančím ze SOŠ Litovel a projekty zaměřené na elektrotechniku pak ve spolupráci s Ing. Josef Kolářem a Ing. Jiří Burdou z VOŠ a Střední průmyslové školy elektrotechnické Božetěchova Olomouc.

Děti si pod odborným vedením zkušených pedagogů vyzkoušely spoustu zajímavých činností a pokusů.

A ohlas samotných dětí? Naprosto úžasný. Děti perfektně reagovaly na zadané problémové úkoly a činnosti. Práce s odbornými garanty byla velice příjemným zpestřením výuky a děti odcházely z projektu plné dojmů.

Velkým přáním dětí, garantů projektu i mým by bylo pokračování vzájemné spolupráce.

 Mgr. Renata Šinclová – Příprava a realizace projektů


Tato stránka nemá žádné podstránky.