Úvod > Základní škola > Ze života školy > Školní kolo dějepisné olympiády

Školní kolo dějepisné olympiády

Začátkem prosince se konala na naší škole dějepisná olympiáda se zaměřením na dějiny 20. století, s názvem „Rozdělený svět a Československo v něm – 1945 – 1992“. Žáci se tak potýkali s otázkami o době poměrně nedávné, době, která sice již před více než 30 lety pominula, ale s jejíž důsledky a vlivem na naši společnost se setkáváme i v současnosti. Sedmáci, osmáci ani deváťáci zatím toto období v dějepise neprobírali, ale s úkoly si poradili velice dobře. Pracovali s textem, bádali nad fotografiemi a mapou.

Nejlepším řešitelem ze 16 zájemců byl Matěj Dosoudil ze 7.B. O druhé místo se dělí Lucie Šmoldasová, Natálie Ester Nemerádová, obě z 8.C a Karolína Šenkýřová z 9.A. Třetí místo patří Vojtěchu Tylovi, Janu Zajíčkovi ze 7.B a Elišce Nantlové z 9.B. Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Mgr. Halka Verna