Úvod > Základní škola > Ze života školy > Školní kolo dějepisné olympiády

Školní kolo dějepisné olympiády

Koncem listopadu proběhla na naší škole dějepisná olympiáda s tematickým zaměřením „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa“. Celkem 18 žáků z osmých a devátých tříd, kteří mají dějepis rádi, se odvážilo poměřit své znalosti a schopnosti. Jedenáct obtížných úkolů zahrnovalo práci s textem z Kosmovy kroniky či Kristiánovy legendy. Žáci dále porovnávali historické památky, dobová vyobrazení a bádali nad mapou. Nejlepší řešitelkou byla Adéla Rotterová z 8.C. Druhé místo patří Adamovi Solovskému z 8.A. Oba postupují do okresního kola, které se bude konat 16.1.2024 v Olomouci. O třetí místo se dělí Alena Eibová a David Sedlář, oba z 8.B. Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Mgr. Halka Verna