Úvod > Základní škola > Ze života školy > Soutěž Finanční gramotnost

Soutěž Finanční gramotnost

Na podzim 2023 se žáci naší školy zapojili do postupové soutěže Finanční gramotnost. Školní kolo představovalo soutěž jednotlivců. Žáci řešili online otázky nejrůznějšího druhu týkající se finanční oblasti. Tři nejlepší postoupili do okresního kola. Stali se jimi žáci Richard Horák, Jan Zajíček a David Sedlář.

Okresní kolo se koná v průběhu ledna 2024. Naše trojice se již tohoto kola zúčastnila v prvním lednovém týdnu. Okresní kolo mělo též formu online testu na naší škole, avšak žáci jej řešili jako tříčlenný tým. Odpovídali na otázky teoretické i praktické. Dovoleny byly jakékoliv pomůcky, včetně kalkulaček a internetu. Společně odevzdali jeden vypracovaný test a ihned získali bodové ohodnocení. Jejich úspěšnost byla víc než čtyřpětinová.

Byla radost dívat se na zájem a nadšení těchto žáků při práci. Jejich získané znalosti a zkušenosti z řešení úloh tohoto typu jim budou jistě oporou v jejich životě.

M. Černá