Úvod > Základní škola > Ze života školy > Soutěž „Jak pomáhá ombudsman dětem?“

Soutěž „Jak pomáhá ombudsman dětem?“

V průběhu měsíce března se třídy 6.B, 8.A a 8.B zapojily do soutěže, kterou vyhlásila Kancelář veřejného ochránce práv v Brně s názvem „Jak pomáhá ombudsman dětem?“. V hodinách občanské výchovy se žáci seznámili s náplní práce ombudsmana, povídali si o právech dětí, o diskriminaci a seznámili se s konkrétními případy, ve kterých již dětem pomohl. Žáci si podrobně prošli webové stránky kanceláře a podívali se na motivační video, které děti seznamuje se zástupkyní veřejného ochránce práv Mgr. Monikou Šimůnkovou. Na základě nově získaných znalostí a informací se rozhodly skupinky žáků ve třídách zpracovat soutěžní výzvu po svém. Třída 6.B si k tématu vytvořila s pomocí paní učitelky Pospíšilové novou nástěnku, skupinky z 8.A a 8.B kreslily společně plakáty a dívčí parta z 8.A natočila video. Do soutěže posíláme nejlepší práce žáků.

Mgr. Halka Verna