Úvod > Základní škola > Ze života školy > Upřesnění informací k plošnému testování žáků od 3. 1. 2021

Upřesnění informací k plošnému testování žáků od 3. 1. 2021

Od 3. do 16. ledna 2022 se testuje dvakrát týdně,

vždy v pondělí a ve čtvrtek. Od 17. ledna pak probíhá testování jednou týdně, a to v pondělí. Testování se týká dětí, žáků i zaměstnanců škol – jak neočkovaných, tak očkovaných (i posilovací dávkou) i těch, kteří prodělali nemoc.

Žáci, kterým vyjde pozitivní výsledek antigenního testu v pondělí, odchází domů a následně podstoupí PCR test. Pro zbytek třídy se nic nemění.

Pokud je některý z žáků pozitivní v rámci čtvrtečního antigenního testování, nastupuje celá třída tzv. režim test-to-stay. To znamená, že každý den podstoupí všichni spolužáci antigenní test, a to až do doby, kdy původně antigenně pozitivní dítě obdrží negativní výsledek PCR testu.

Pro celou třídu v tu dobu platí speciální režimová opatření – nošení roušky u žáků mladších 15 let, nošení respirátoru u starších 15 let.