Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Ze života školy > Vítězná a fotbalový McDonald Cup

Vítězná a fotbalový McDonald Cup

Dne 30. dubna se chlapci 5. tříd zúčastnili oblastního kola v kopané McDonald Cup pro 4. a 5. třídy, které se za účasti šesti družstev konalo v Bohuňovicích. Náš tým vyhrál všech pět zápasů a zaslouženě postoupil do okresního finále v Olomouci.

To proběhlo 7. května za účasti devíti družstev. Náš tým postupně vyhrál pět zápasů a postoupil do finále o 1. místo, kde hráli proti týmu ZŠ Heyrovského, který je součástí fotbalové akademie prvoligového klubu Sigmy Olomouc. Naši chlapci bojovali celý zápas, ale u soupeře byla vidět kvalita všech hráčů a proto naprosto zaslouženě vyhrál. Vítěz jako jediný postoupil do krajského kola v Šumperku a sportovně mu přáli, aby si zde vybojoval účast v celorepublikovém finále v Praze.            Děkujeme chlapcům za vzornou reprezentaci školy, protože 2.místo je v takovém těžkém turnaji velký úspěch. Jen připomínám, že v obou postupových kolech vyhrálo naše družstvo 10 z 11 zápasů.

Na turnaji naši školu reprezentovali žáci 5. A a 5. B, jmenovitě

Matěj Bubla, Štěpán Bredler, Libor Čamek, David Dvořák, Štěpán Molnár, Jakub Pospíšil, Matěj Sigmund, Tomáš Spurný, Stanislav Svozil, Lukáš Ťuik.

Děkujeme chlapcům za vzornou reprezentaci školy.

Přípravu a dozor zajišťoval p. učitel Marek Faltus. Poděkování patří také rodičům, za zapůjčení dresů a za sportovní podporu během přípravy i na turnajích.