Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Ze života školy > Výzkum životního stylu a volnočasových aktivit

Výzkum životního stylu a volnočasových aktivit Naše základní škola se již několik let úspěšně zapojuje do spolupráce s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Tato spolupráce se zaměřuje na výzkum životního stylu a volnočasových aktivit žáků základních škol, konkrétně žáků 5., 7. a 9. ročníku.

Výzkum probíhá prostřednictvím online dotazníků, které žáci vyplňují anonymně. Tímto způsobem se získávají cenná data, která pomáhají lépe porozumět souvislostem mezi životním stylem a trávením volného času mladší generace.

Tým vědců z Katedry rekreologie FTK UPOL společně s pedagogy základní školy sleduji trendy v pohybových aktivitách, stravovacích návycích a celkovém životním stylu žáků. Díky těmto informacím mohou výzkumníci nabídnout konkrétní doporučení a podněty pro zlepšení životního stylu mladé generace (www.zdravagenerace.cz).

Spolupráce s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého přináší nejen vědecký přínos, ale také posiluje vazby mezi akademickým prostředím a základní školou. Žáci se tak nejen učí novým informacím, ale také mají možnost aktivně přispět k vývoji vědy a péči o své vlastní zdraví.

Celkově lze tuto spolupráci považovat za inspirativní příklad toho, jak může akademická sféra a základní škola spolupracovat ve prospěch vzdělávání a zdraví mladé generace.

M. Černá a M. Maráček


Tato stránka nemá žádné podstránky.