Úvod > Základní škola > Ze života školy > ZŠ Vítězná hraje šachy

ZŠ Vítězná hraje šachy

Dne 1.11.2022 se na naší škole uskutečnilo historicky první šachové klání: Školní šachový turnaj 2022. Jeho výsledky jsou započteny na LOK v rapid šachu.

Turnaje se celkem zúčastnilo 21 žáků. 10 žáků v kategorii A - 1. - 5. třída a 11 žáků v kategorii B - 6. - 9. třída. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol (2x7 minut +3s/tah). Celý turnaj probíhal ve spolupráci s Šachovým oddílem z Tatranu Litovel, který nám zapůjčil profesionální vybavení. Hlavním rozhodčím byl pan Martin Hampl, který nám s celou akcí velmi pomohl. Nejlepší hráči v každé kategorii dostali diplomy a věcné ceny. Všichni ostatní účastníci obdrželi pamětní listy a upomínkové předměty.  Pět nejlepších hráčů z každé kategorie postoupilo do Okresního přeboru škol v šachu, který se bude konat v Olomouci. Mezi těmito skvělými hráči je i nejmladší účastník turnaje Tobiáš Blümel z přípravné třídy. Všem vítězům gratulujeme a ostatním žákům děkujeme za odvahu a účast, protože to byla jejich první zkušenost s oficiálním šachovým turnajem. Sponzorům děkujeme za drobné občerstvení pro hráče a věcné ceny. Těšíme se na příští ročník Školního šachového turnaje 2023 a věříme, že se stane novou sportovní tradicí na ZŠ Litovel, Vítězná.

a.p. Karla Schovajsová

Postupující z kategorie A

1. Jakub Pospíšil  4.A
  2. Tobiáš Blümel  p.t.