Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Ze života školy > ZŠ Vítězná opět vítězí

ZŠ Vítězná opět vítězíZŠ Vítězná opět vítězí!!!

Stejně jako loni, tak i v letošním školním roce se na hale ZŠ Vítězná uskutečnilo okresní kolo florbalového Čeps cupu. Soutěž je určena pro první stupeň ZŠ. V pátek 1. prosince 2023 přijelo do Litovle bojovat o postup do krajského kola 6 škol – ZŠ Vítězná Litovel, ZŠ Jungmannova Litovel, ZŠ Haškova Uničov, ZŠ a MŠ Lutín, ZŠ a MŠ Pňovice i ZŠ a MŠ Hněvotín. Celý den byl opravdu napínavý ale nakonec se v posledním finálovém zápase rozhodlo až na nájezdy mezi ZŠ Vítězná a ZŠ a MŠ Lutín. Díky úspěšným nájezdům našich hráčů a skvělých zákroků brankáře jsme zvítězili a postoupili do krajského kola v Lipníku nad Bečvou.

Devět statečných odjelo 26. ledna 2024 na halu do Lipníku, kam se probojovalo 10 nejlepších chlapeckých týmů a 4 dívčí z celého olomouckého kraje. Chlapecká soutěž byla předem rozdělena do dvou skupin. V naší skupině jsem se utkali s ZŠ a MŠ Masarykova Nezamyslice, ZŠ Vodní Mohelnice. ZŠ Česká Ves a ZŠ Přerov.

V prvním zápase jsme nastoupili proti ZŠ Přerov, kde jsme remízovali 2:2. Následovali hráči z Nezamyslic a dále z Mohelnice nad kterými jsme zvítězili. Po delší pauze jsme se utkali s kluky z České Vsi, které jsme porazili 6:2 a byli blíž k dalšímu postupu. Podle pravidel do národního finále postupuje vítěz celého turnaje, a proto jsme si zahráli ještě jednou. Ve finále jsme se střetli s vítězem druhé skupiny, kterým se stala ZŠ Šumperk. Po vysilujícím, emotivním ale hlavně vítězném utkání 5:3  balíme kufry, protože příští stanice je Praha.

Chtěla bych opravdu poděkovat těmto skvělým dětem, které v každém zápase nechali opravdu všechno a dokázali, že i Litovel může porazit větší nebo sportovní školy. Ještě jednou díky a 26. března držte palce v národním finále.

 

Sára Zientková

Trenérka FBC TATRAN LITOVEL   

 


Tato stránka nemá žádné podstránky.