Úvod > Základní škola > Ze života školy > EXPEDICE DO ITÁLIE 2023

EXPEDICE DO ITÁLIE 2023

16. - 19. 4. 2023 žáci 2. stupně ZŠ VÍTĚZNÁ LITOVEL a čtyři učitelé (A. Švecová, P. Šulc, M. Rakowski a J. Vašíčková) podnikli zájezd do Itálie přes CK BAVI s CK WISNAR. Měli jsme velmi zajímavý a nabitý program, ve kterém bylo vidět spousta zajímavých míst.

Hned druhý den po příjezdu do Itálie jsme navštívili Benátky a ostrovy Murano a Burano. Večer byl přejezd na ubytování do Merestre.

Třetí den jsme cestovali autobusem s našimi úžasnými řidiči, do Sirmione, které leží na pobřeží jezera Lago di Garda. Čekala nás projížďka na motorových člunech a poté malebné lázeňské městečko Sirmione. Na samotný závěr ještě návštěva Verony a cesta zpět domů.

Zážitky nám zůstanou dlouho v paměti…

Mgr. Andrea Švecová

vedoucí zájezdu do Itálie

Fotogalerie: https://zsvitezna.rajce.idnes.cz/16.-19.4.2023_EXPEDICE_ITALIE/

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Ajvv9U7B-Is&t=6s

Jak jsme se měli v Itálii

Tak jo, stačí nabalit kufry, sbalit řízky, zamávat rodičům, pozdravit učitele - generálního managera A. Švecovou, kouče P. Šulce a M. Rakowského a kustoda J. Vašíčkovou, protože v autobuse HC OCELÁŘI TŘINEC si připadáme jako hokejové hvězdy. V červeném autobuse nás už čekal průvodce Michal s řidiči Lukášem a Robertem. Zbývá už jen nasoukat se dovnitř a můžeme vyrazit, očekává nás Itálie. Než však vstoupíme na italskou půdu, musíme se zastavit na pár pumpách v Rakousku. Po několika „čůrpauzách“ a pro mě fakt nevydařeném spánku s nalepenýma nohama na okně konečně přijíždíme do Itálie.

Den první

Buona giornata! Náš průzkum může začít. V přístavu usedneme na loď a šup do Benátek. V Benátkách jsme snad prošli každou uličkou, některou dokonce i vícekrát. Přešli jsme přes různé mosty, na jednom jsme viděli i svatbu, viděli Most vzdechů a plavili se asi minutu v gondole. I když nám počasí moc nepřálo, i tak jsem si našla čas na dvě zmrzliny, koupení magnetek a i tu pizzu jsem našla. Následně jsme popojeli lodí na vedlejší ostrůvky Murano a Burano. Prvně na Murano, ostrov sklářů, kde nám pán ukázal, jak vyrábí koníka a konvičku ze skla, a mohli jsme se podívat na různé výrobky. Poté jsme se doplavili k Muranu – ostrovu krajek, na ty krajky jsem trochu zapomněla, měli tam i barevné domečky a dala jsem si kraba. Večer jsme už přijeli do našeho campu nesoucího jméno – Hu. V prostoru ubytování byla i restaurace, ale na nás nezbyla místa, takže nám jídlo zabalili do alobalu. :D

Den druhý

Dnes jsem se vyspala o poznání lépe než v autobusu. Tak opět zabalit kufry, nahodit outfit a jede se do Sirmione. Dnešní počasí už za něco stálo, paráda, svítí sluníčko a více jsme si užívali tu pravou Itálii. Velkou třešničkou na dortu byla zážitková plavba po jezeře Lago di Garda, při které si paní učitelka Švecová vyzkoušela kapitánské dovednosti. Chvíli jsem měla pocit, že se někde vymeleme nebo vyskočím z člunu. Pocit nepopsatelný, k tomu všemu nám ještě pouštěl kapitán skvělou muziku. No, museli byste tam být. Následně jsme dostali rozchod, kdy jsem měla čas na další, ale obrovskou zmrzlinu. Prošli jsme se po pláži a udělali si pár foteček.

„I nejvyšší zeď pro lásku je nízkou“- citát z Romea a Julie. Hádejte, proč jedeme do Verony!

Ve Veroně je samozřejmostí navštívit Juliin balkón, pod kterým prý stával Romeo, a nyní pod ním pro změnu stála spousta turistů. Aby to Romeovi nebylo líto, navštívili jsme i jeho dům. Před ním však nikdo nestál. Chudák Romeo. Měli jsme opět nějaký čas na jídlo, suvenýry a musím říct, že KFC v Česku je teda lepší. Mrkli jsme i na Verona Arénu a vše zakončili fotkami. Celí zmožení jsme hupsnuli do autobuse a v polospánku se z autobusového okénka loučíme s Itálií.

Až na všude předražené záchody a (ne)spánek v autobusu byl výlet krásný a moc jsem si ho užila.

Snad se ještě někdy uvidíme. Ciao sladká Itálie!

Nevěřilová Klára