Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Ze života školy > Florbalisté ze ZŠ Vítězná v první desítce

Florbalisté ze ZŠ Vítězná v první desítce 

Je dobojováno, letošní ročník florbalového ČEPS Cupu je ukončen. Ve sportovní hale Jedenáctka VS v Praze na Chodově se uskutečnilo 26. března 2024 národní finále. Pro hráče, kteří hrají florbal, to byl jistě zážitek, protože na této hale trénuje a hraje svá domácí utkání superligový tým FAT PIPE FLORBAL CHODOV (nejvyšší florbalová liga v ČR). Nebudu ale předbíhat a začneme od začátku. Naše cesta začala na nádraží na Července, kde jsme nasedli v brzkých ranních hodinách do rychlíku, zamávali rodičům a jeli směr Praha. Tam jsme přestoupili na metro a dojeli k hale, kde už čekalo společně s námi dalších 15 škol.

Týmy byly předem rozděleny do čtyř skupin na čtyři hřiště. Po slavnostním zahájení jsme odehráli svůj první zápas proti ZŠ Černošice, se kterou jsme remízovali 3:3. Následoval zápas se ZŠ a MŠ Bělský Les Ostrava, kde jsme prohrávali 2:0, ale kluci se nevzdali, otočili zápas ve svůj prospěch a zvítězili 4:3. Poslední zápas ve skupině jsme odehráli proti Sportovní ZŠ Litvínov. Po celou dobu byl opravdu vyrovnaný, ale nakonec více branek padlo za brankáře Litvínova a my zvítězili 8:6. Díky prvnímu místu v tabulce jsme postoupili do zápasů o 1. - 8.místo.

Po zápasech v tabulce přišla větší pauza, abychom se dozvěděli, kdo s kým bude hrát zápasy o umístění. Bohužel v zápase po přestávce přišla první prohra s budoucím vítězem celého turnaje ZŠ a MŠ Brno Horní 0:3, která kluky lehce demotivovala. Kvůli tomu jsme se opět utkali se Sportovní ZŠ Litvínov, zde se rozhodlo až v 7. sérii na nájezdy, soupeř zvítězil 3:4. I přes nějaké ty slzičky se naši kluci nevzdali a v posledním zápase o 7. -8. místo zabojovali a porazili ZŠ Uherský Brod.

Na vyhlášení turnaje dorazil ředitel celé akce společně s obráncem Chodova, který hráčům předal medaile a další ceny. S prázdnou neodjelo žádné družstvo. Každá škola si odvezla sportovní balíček společně s plyšovým maskotem turnaje. Věřím, že jsme v Praze ostudu neudělali, protože být 7. z 907 škol z celé republiky je opravdu krásné. Klukům bych tímto znovu chtěla poděkovat za skvělou reprezentaci školy, města i florbalového klubu FBC TATRAN LITOVEL.

Sestava: Bubla Matěj, Faltus Deniel, Grofek Filip, Kudláček Kryštof, Kudláček Vlastimil, Macháček Mikuláš, Sigmund Matěj, Spurný Tomáš a Svozil Stanislav

1.

ZŠ a MŠ Brno Horní

2.

ZŠ Dr. Riegra Semily

3.

FZŠ Otakara Chlupa Praha

4.

33. ZŠ Plzeň

5.

ZŠ MUDr. Emilie Lukášové a Klegova Ostrava

6.

Sportovní ZŠ Litvínov

7.

ZŠ Vítězná Litovel

8.

ZŠ Uherský Brod

9.

ZŠ Zeleneč

10.

ZŠ Hradec Králové

11.

ZŠ Černošice

12.

ZŠ Vimperk

13.

ZŠ Karlovy Vary

14.

ZŠ a MŠ Bělský Les Ostrava

15.

ZŠ Chrudim

16.

ZŠ Žďár nad Sázavou

  

Sára Zientková, trenérka družstva


Tato stránka nemá žádné podstránky.