Úvod > Základní škola > Ze života školy > Matematický klokan 2024

Matematický klokan 2024

Obrázek1.png

V pátek 22. 3. 2024 se již tradičně v březnu konala soutěž Matematický Klokan. Děti od druhé do deváté třídy, celkem 263 žáků, řešily úkoly z logiky, prostorové představivosti a taky trošku z matematiky, a to ve čtyřech věkových kategoriích.

Kategorie CVRČEK je určena pro druhé a třetí třídy. S největším počtem bodů 69 z 90ti možných se na nejvyšší stupínek postavil Petr Lacina z 3. B, druhé místo obsadil Daniel Faltus, také z 3. B a také třetí příčka patří žáku ze 3. B Radku Poláčkovi.

Žáci čtvrtých a pátých tříd soutěží v kategorii KLOKÁNEK. Na prvním místě se výkonem 98 bodů ze 120 možných umístil Jakub Pospíšil z 5. A. Také druhé a třetí místo patří žákům z této třídy – Vendulce Tylové a Kryštofu Kudláčkovi.

V kategorii BENJAMÍN, která je určena žákům šestých a sedmých tříd, bylo pořadí následující: První místo patří Kristýně Piňosové ze 7. C, druhá příčka Stanislavu Coufalovi ze 7. A a třetí Lukáši Navrátilovi ze 6. B.

Kategorie KADET je určena těm nejstarším, žákům osmých a devátých tříd. Na stupínek nejvyšší vystoupal Richard Horák z 8. B, stříbrná příčka patří Adéle Rotterové z 8. C a místo třetí Lukáši Smékalovi z 9. D.

Vítězům blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme za poctivý přístup k soutěži.

Miloslava Flášarová, koordinátor soutěže

Tato stránka nemá žádné podstránky.