Úvod > Základní škola > Ze života školy > FYZIKÁLNÍ EXKURZE

FYZIKÁLNÍ EXKURZE

Po dvouleté nucené pauze jsme letos s našimi žáky opět uskutečnili tradiční tři exkurze v rámci výuky fyziky na naší škole.

10. května absolvovali žáci osmých tříd prohlídku unikátní přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, včetně prohlídky horní nádrže. Počasí nám přálo, takže technická exkurze byla korunována nádhernými výhledy na Praděd a okolní přírodu Jeseníků. Po cestě tam jsme také navštívili ruční papírnu ve Velkých Losinách.

O týden později se exkurze týkala našich deváťáků, kteří jeli pro změnu do Brna na návštěvu planetária na Kraví hoře. Zhlédli jsme program pod názvem „Cesta za miliardou hvězd“ a naučili se poznávat nejznámější souhvězdí noční oblohy.

Poslední exkurze se konala 26. května pro naše nejmenší „fyzikáře“. Šesťáci vyrazili směr Ostrava do Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicích. Jedná se o populárně naučné centrum, ve kterém si děti ve čtyřech interaktivních expozicích vyzkoušely spoustu pokusů a zábavně-poučných atrakcí.

Ze všech exkurzí odjížděli žáci spokojení a plní nových zážitků i znalostí.

Mgr. J. Janowiaková, Mgr. R. Šinclová